Holm panga lugu

Holm on Eesti oma pank. Meie eesmärk on aidata eraisikutel ja ettevõtetel häid plaane ellu viia. Oleme klientidele lähedal, tunneme Eesti inimeste vajadusi ja saame arendada just neile sobivaid teenuseid.

Eesti oma pank
2019. aastal pangalitsentsi saanud Holm on pärit Haapsalust ning meie nimigi on inspireeritud Lääne-Eesti laidudest - holmidest

Brändid Liisi ja Holm
Tegevuse algus ulatub aastasse 1995, mil hakkasime pakkuma Liisi järelmaksu, 2019 liitus brändina Holm

Pidevalt kasvav tooteportfell
Holmi tooteportfelli kuuluvad väikelaenud, kodulaenud, krediitkaardid, järelmaksud, ärilaenud, liising ja tähtajalised hoiused

Paindlik ja personaalne
Pakume Eesti parimaid hoiuseintresse ja personaalsete tingimustega laene

Täisdigitaalne ja mugav
Meie kaasaegsed, kiired, kvaliteetsed ja mugavad teenused on saadaval veebis ja äpis

Hooliv klienditugi
Lahendustele orienteeritud ja abivalmis klienditugi on toeks e-kirja ja telefoni teel

Holm panga lugu

2019. aasta kevadel saime pangaks ja ettevõtte nimeks sai Holm Bank AS. Esimesena Eestis saime pangalitsentsi Euroopa keskpangalt ja oleme seejärel jõudsalt kasvanud. Nagu kõik pangad, tegutseme Finantsinspektsiooni järelevalve all ja järgime panganduses kehtivaid regulatsioone ja juhiseid. Meie ajalugu ulatub aastasse 1995, mil hakkasime pakkuma ostude finantseerimist Liisi järelmaksuga. Täna on meie teenustepakett oluliselt laiem, sinna kuuluvad krediitkaardid, erinevad väikelaenud, kodulaenud, liising, tähtajalised hoiused, järelmaksud. Holmi digitaalsed teenused eraisikutele ja ettevõtjatele on ligipääsetavad kodulehelt. Mobiilne äpp on mugavaks toeks eraklientidele. Tegutseme Eestis ja Lätis, hoiuseid pakume Eestis, Saksamaal ja Austrias.

Eduka ettevõttena anname panuse heategevusse, samuti toetame tegusaid inimesi, kes on teistele inspiratsiooniks ja muudavad kohalikku elu paremaks. Tööandjana oleme toetav ja hooliv ettevõte, loome pinnase arenguks ja headeks tulemusteks.

Holmi eesmärk ja põhiväärtused

Holm pangas teeme tööd eesmärgiga aidata inimestel ja ettevõtetel häid plaane ellu viia, pakkudes kaasaegseid, mugavaid ja kvaliteetseid tulevikku vaatavaid finantsteenuseid.

Oleme seadnud eesmärgiks panga igapäevatöö tõhustamise ja administratiivsete tegevuste vähendamise. Selle saavutamiseks hindame kriitiliselt kõiki protsesse ja otsime optimaalseid lahendusi. Hindame järjepidevalt, kas meil on õiged inimesed õigetel kohtadel ning sobiv struktuur, mis toetab meie eesmärkide saavutamist.

Struktuur ja juhtimine

Holm pank põhineb Eesti kapitalil. Ettevõtte ainuomanik ja aktsionär on OÜ Koduliising, mille alla kuuluvad Holm Bank AS koos Läti turul tegutseva tütarfirmaga Holm Bank Latvia SIA.

Holmi igapäevatööd juhib kolmeliikmeline juhatus, kelle esimeheks on panga tegevjuht Kaspar Kalvet. Juhatusse kuuluvad ka juriidilise osakonna juht Monika Tomberg ja riskiosakonna juht Arvi Lipp. Nõukogu koosneb viiest liikmest, kes vastutavad panga pikaajalise strateegilise juhtimise eest. Neid toetavad erinevate vastutusvaldkondadega komiteed.

Struktuur ja juhtimine

Majandustulemused

Juba viiendat aastapäeva tähistav Holm pank väljastas 2023. aastal rekordmahus uusi laene, kasvatas jõuliselt hoiuste portfelli ning viis edukalt läbi oma esimese võlakirjade emissiooni.

Viimaste aastate ulatuslikud investeeringud äriarendusse, innovaatiliste uute toodete turule toomine ning tarbijatele antud kõrgeima hoiuseintressi lubaduse pidamine aitas tuua 2023. aastal rekordilised tulemused. Eesti ja Läti netolaenuportfell kasvas 41%, hoiuste maht 49% ning pank teenis senise ajaloo suurima puhaskasumi.

Majandustulemused

Töötamine Holmis

Uuendusmeelse, tulevikku suunatud ja kiirelt kasvava Eesti oma pangana peame kõige tähtsamaks varaks meie inimesi. Oleme loonud toetava töökeskkonna, kus initsiatiiv on hinnatud, mõtteid ja arvamusi on turvaline avaldada, kus saab areneda ja karjääri teha. Ning kuhu on iga päev mõnus tööle tulla.

Holm hindab töö- ja eraelu tasakaalu, pakume paindlikust nii tööajas kui -kohas. Meie töötajad saavad kasutada erinevaid hüvesid, olgu selleks tervisekindlustus, sporditoetus, tervisepäevad vm. Toetame nii vaimse- kui füüsilise tervise eest hoolitsemist, pakume arenguvõimalusi, meil on palju ühiseid ettevõtmisi, olgu selleks matkad, sportlikud võistlused, suvepäevad või erinevate väikeste ja suure võitude tähistamised.

Töötamine Holmis

Holm hoolib

Panga tunnuslause on „Heade plaanide pank“. Eesti oma pangana on Holmile südamelähedane olla toeks kohalike inimeste heade plaanide elluviimisel. Toetame hakkajaid ja inspireerivaid inimesi, tulevikulootuseid ja kohaliku kogukonna elu paremaks muutjaid ning anname igapäevaselt oma panuse jätkusuutlikkuse eesmärkide saavutamiseks.

Holm hoolib

Uudised

Oled finantsteenuse pakkuja Holm Bank AS kodulehel. Enne iga lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ning vajadusel konsulteeri asjatundjaga.
© 2024. Holm Bank AS