Kodulaen

Holm kodulaen on paindlik lahendus kodu soetamiseks või suuremate ehitustööde finantseerimiseks.

Intress

personaalne intressimäär + Euribor

Lepingutasu

1% laenusummast, minimaalselt 150 €0 €

Haldustasu

0 €

Lepingu pikkus

kuni 30 aastat

Võimalik taotleda ka

KredExi käendusel

Pakume igale kliendile

personaalset lähenemist
Kodulaen

Kampaania kehtib kuni 31.05.2024

Kodu loomine on elu üks tähtsamaid hetki, see on suur samm inimese elus! Holm panga kodulaen on eraisikutele pakutav sihtotstarbeline laen kinnisvara tagatisel. See on mõeldud kodu ostmiseks, ehitamiseks, laiendamiseks, rekonstrueerimiseks või renoveerimiseks. Laenuga saab katta kuni 85% tagatiseks oleva vara väärtusest. Lisatagatise olemasolul pole omafinantseeringut vaja. Kodulaenu saab taotleda ka koos kaastaotlejaga. Koostöös Kredexi (uue nimega Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutus, EIS) saame pakkuda laenu kodu ostuks kuni 10% omafinantseeringuga, täpsemad tingimused leiad siit.

Kodulaenu saad taotleda Holmi iseteeninduses. Hindamisakti pole taotluse tegemisel vaja, kuid see peab olemas olema enne lepingu sõlmimist. Kui oled meile iseteeninduses taotluse esitanud, võtab meie spetsialist Sinuga personaalselt ühendust.

Täitmaks meile kui pangale seatud hoolsuskohustust, palume Sul enne lepingu allkirjastamist tuvastada end video teel Veriff OÜ keskkonnas. Tuvastamiseks on vajalik internetiühendusega seade, millel on töötav kaamera. Pane valmis enda isikut tõendav dokument ning järgi ekraanil samm-sammult esitatud juhiseid. Personaalse lingi isikusamasuse tuvastamiseks saadame Sulle e-posti aadressile.

Sihtotstarve
sihtotstarbeline laen kinnisvara tagatisel
Laenusumma
alates 5 000 €
Omafinantseering
minimaalselt 15% kinnisvara maksumusest, Kredex käendusega 10% kinnisvara maksumusest või lisatagatis
Laenulepingu pikkus
kuni 30 aastat
Maksegraafik
annuiteetgraafik või võrdse põhiosaga graafik
Aastane intressimäär
6 kuu EURIBOR* + personaalne intressimarginaal
Lepingutasu
1% summast, minimaalselt 150 €
Sobivad tagatised
kinnisvara, Kredex käendus
Nõuded laenusaajale
täisealine teovõimeline Eesti Vabariigi kodanik või Eesti Vabariigis elamisõiguse- ja tööloa alusel viibiv füüsiline täisealine isik, kes soovib krediiti kinnisvara tagatisel ja tal on laenu teenindamiseks panga hinnangul kohane regulaarne sissetulek
*EURIBORI andmete aluseks on European Money Markets Institute (emmi-benchmarks.eu) avaldatud EURIBORi määr. Negatiivne EURIBOR võrdsustatakse nulliga.
Aktsepteerime 6. ja 7. taseme kutsetunnistusega hindaja poolt koostatud eksperthinnanguid. Holm panga kliendile pakub Lahe Kinnisvarabüroo hindamisaktidele 10% soodustust. Tutvu hinnakirjaga siin.

Laenutagatise kindlustamine

Laenu tagatiseks seatav kinnisvara peab olema kindlustatud. Koostöös If Kindlustusega pakume kodukindlustust, millega saad kindlustada nii kinnisvara kui ka selle juurde kuuluva vara. Tutvu lähemalt ja võrdle kindlustuspakette.

Laenutagatise kindlustamine

Korduma kippuvad küsimused

Holm panga kodulaen on eraisikutele pakutav sihtotstarbeline laen kinnisvara tagatisel. Saab valida erinevate laenugraafikute vahel perioodiks kuni 30 aastat. Laenu intress on seotud Euriboriga.
Kodulaenu taotluse saad teha Holmi iseteeninduses, kus lisaks soovitud laenusummale küsime täiendavaid andmeid täitmaks meile kui pangale seatud hoolsuskohustust ning järgimaks vastutustundliku laenamise põhimõtteid. Kui oled taotluse kinnitanud, vaatab meie spetsialist selle läbi ja võtab Sinuga ühendust. Kui panga otsus on positiivne, teeb spetsialist Sulle laenupakkumise, mille aktsepteerimise järgselt valmistame ette laenulepingu ja muud seotud dokumendid.
Hüpoteegi seadmiseks vajaliku notaritehingu valmistab ette pank. Laenusumma makstakse üldjuhul välja peale kõigi seotud lepingute sõlmimist kolme pangapäeva jooksul.
Kodu ostuks pakutava laenu summa sõltub Sinu regulaarsest sissetulekust ja olemasolevatest kohustustest ning laenu tagatiseks seatavast varast, selle asukohast ja seisukorrast.
Saame üldjuhul pakkuda laene kuni 85% kinnisvara väärtusest, kuni 90% kui otsustate kaasata Kredexi (uue nimega Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutus, EIS), tingimusel et Sinu juba olemasolevate krediiditoodete tagasimaksed koos planeeritava kodulaenumaksega ei ületa 50% Sinu igakuisest regulaarsest sissetulekust. KredExi kaasamisel võib omafinantseering olla vaid 10%, kuid käendatava summa pealt tuleb tasuda käendustasu. Lisatagatise kaasamisel võib kodu soetamisel omafinantseering olla isegi 0%. Laenu pikkus saab olla kuni 30 aastat.
Pank analüüsib laenutaotleja krediidivõimekust, võttes arvesse taotleja sissetulekuid, kohustusi, taotlusel esitatud ja kogutud infot. Holm kui vastutustundlik laenuandja soovib veenduda, et laenusaaja on suuteline täitma laenulepingu tingimusi.
Esmase laenupakkumise teeme üldjuhul järgmisel tööpäeval, kuid lepingueelsete läbirääkimiste kiirus sõltub info mõlemapoolse liikumise kiirusest. Anname endast parima, et vastata Sinu ootustele ja vajadustele.
Pakume annuiteetgraafikut ja võrdse põhiosaga graafikut.
Annuiteetgraafiku korral jagatakse laenumaksed koos intressidega võrdsete osadena lepinguperioodi peale laiali. Makse võib muutuda seoses Euribori muutusega.
Võrdsete põhiosamaksetega graafikus on laenuperioodi alguses laenumakse suurem ja lõpupoole väiksem, sest pank arvestab intressi laenusumma põhiosa jäägilt.
Kodulaen ilma omafinantseeringuta on võimalik, kui kaasata lisatagatis. Tagatisena saame arvestada ainult esimese järjekoha hüpoteeke. Järgnevatele järjekohtadele seatud hüpoteeke võime aktsepteerida, kui kõik eelnevad hüpoteegid on seatud Holm Bank ASi või riigi kasuks.
Kodulaenu lepingu sõlmimisel tuleb arvestada tagatisvara hindamise kuludega, laenulepingutasuga, notaris hüpoteegi seadmise kuludega. Kokkuleppel pangaga on võimalik lepingutasu ja hüpoteegi seadmine finantseerida laenusumma arvelt.
KredExi (uue nimega Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutus, EIS) tagatist on võimalik kasutada siin välja toodud tingimustel.
Makseraskuste tõenäosuse korral võta meiega esimesel võimalusel ühendust, et saaksime kaasa mõelda parima lahenduse leidmisele. Abi võib olla põhiosamaksete maksepuhkusest või lepingu tähtaja pikendamisest. Igal juhul on mõistlik teha pangaga koostööd lahenduse leidmiseks.
Laenu saab tagastada enne tähtaega tasuta, teatades sellest 3 kuud ette. Kui soovid seda teha kiiremini, tuleb vastavalt hinnakirjale tasuda laenulepingujärgsed kolme järgneva kuu intressid.

Finantsteenuse pakkuja on Holm Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ning vajadusel pea nõu asjatundjaga. Krediidi kulukuse määr on 8,68% aastas järgmistel näidistingimustel: laenu summa, mis võetakse kasutusele peale lepingu sõlmimist täies mahus on 100 000 €, tagastamine toimub igakuiste annuiteetmaksetena, lepingutasu on 1 000 €, lepingu periood on 30 aastat ja fikseerimata intressimäär on 4% + 6 kuu EURIBOR aastas (03.10.2023 seisuga on 6 kuu EURIBOR 4,128%). Eeltoodust lähtuvalt on makstav kogusumma 270 450,26 €, tagasimaksete summa 269 450,26 € ja tagasimaksete arv 360. Laenu tagatiseks seatakse hüpoteek kinnisasjale ja kindlustatava tagatisvara kindlustuslepingu sõlmimine on kohustuslik. Näidises ei ole arvestatud kulu tagatisvara hindamisele, tagatise seadmisega seotud notaritasudele ja riigilõivudele ning tagatisvara kindlustamise kulusid.

Oled finantsteenuse pakkuja Holm Bank AS kodulehel. Enne iga lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ning vajadusel konsulteeri asjatundjaga.
© 2024. Holm Bank AS