Postitatud 03.06.2024

Holm pank: näeme investorite huvi Eesti vastu taas kerkimas

Holm pank: näeme investorite huvi Eesti vastu taas kerkimas

„Iga kriis ja selle tekkepõhjus on erinev ning seetõttu pole õige kriise omavahel võrrelda. Samuti pole iga majanduslangus kriis – Eestis on viimastel aastatel olnud pigem majanduslangus,” ütleb Eesti kapitalil põhineva Holm panga ärikliendi panganduse ja liisingu juht Viljar Lillemägi. Tema sõnul annab ka kõige valusam majanduslangus  tõuke ja signaali äri ümber vaatamiseks ning uute võimaluste leidmiseks.

Lillemägi tõdeb, et Eesti majanduses oli mullu keeruline aasta: kiirelt kasvav inflatsioon saavutas oma tipu, intressid tõusid, hinnad kallinesid, palgasurve jätkus. „Samas annab iga languspunkt võimaluse kasvuks, tegevuste ümberhindamiseks ning uuteks arengusuundadeks. Praegu on Euribor hakanud langema ja tõenäoliselt jätkab langust ka edaspidi, mis on positiivne suund nii ettevõtetele kui ka eraisikutele,” selgitab Lillemägi.

Sellest tulenevalt võib Lillemägi sõnul oodata, et kapitali sissevool Eestisse aktiveerub ja investorite huvi meie vastu tõuseb taas. „Hiljutine positiivne uudis on, et Rootsi keskpank alandas intressimäärasid. Sellel on otsene seos ekspordiga: kuna Rootsi on meie oluline ekspordipartner, annab see Eesti ettevõtetele ärivõimalusi,” toob ta välja.


Sisenemine ärikliendisektorisse on olnud edukas


Holm pank on seadnud eesmärgiks aidata Eesti ettevõtetel kasvada, areneda ning laieneda välisturgudele. Aprillis pangana tegutsemise viiendat tegevusaastat tähistanud Holm pakub paindlikke ja läbimõeldud finantseerimislahendusi ning parima intressiga hoiustamisvõimalusi. Ärikliendisegmenti astus pank jõulisemalt alles kaks aastat tagasi, pannes paika strateegia, suurendades meeskonda ning määratledes kliendisegmendid.

„Liikusime suure sammu keskmiste ettevõtete poole, kellele pakume pikaajalist partnerlust ning rahastust vahemikus 100 000 kuni 2 000 000 eurot. Meie spetsialistid võtavad aega iga päringuga tegelemiseks, sest klientide vajadused on erinevad. Kohaneme nõudlusega turul ning arendame oma tooteid vastavalt turu kitsaskohtadele,” tutvustab Lillemägi.

2023. aastal asutas Holm pank liisinguosakonna, mis keskendub äriklientide masinapargi ja tootmisseadmete soetamise finantseerimisele. Lillemägi sõnul ollakse küll alles pigem oma teekonna alguses, ent ta nendib rõõmuga, et iga kuuga on ettevõte sammu võrra lähemal oma sihile – viia klientideni Eesti kapitalil põhineva usaldusväärse äripartneri kuvand. „Tahame olla partnerid tublide Eesti ettevõtjatega alates mahlatootmisest ja põllumajandusest kuni kinnisvarasektori ja rohelise energiani. Meie eesmärk on olla kodumaise ettevõtluse toetaja, et Eesti ettevõtja ei peaks üksinda, ilma kapitalita püüdma kasvada ning välisturgudeni jõudma.”


Ta toob näite, kuidas Holm pank pani käe alla kahe väljaspool Harjumaad asuva majutusasutuse rahastamisele, et toetada turismi arengut väljaspool Tallinna. Üks edukas investeering leidis aset Kesk-Eestis ja teine Läti piiri ääres. Samuti on pank rahastanud põllumajandusettevõtteid seadmete ja põllumaa ostul ning andnud laenu kevadtöödeks, et toetada maapiirkondades töötavaid hakkajaid põllumehi.  Limiidilaenu, mis toimib kui ettevõtte arvelduskrediit on pank andnud näiteks ettevõttele, kes soovis osaleda riigihankel puidutoorme ostmisel, ent kellel puudusid endal finantsvahendid mahtude koheseks ostmiseks.

„Rõhutan veel kord, et tootevalikust olulisem on klientide ja partneritega ühisosa leidmine, sammukese astumine kliendi poole, olenemata tema suurusest. Klient tahab personaalsust ja meil on võimekus olemas, et suhelda kliendiga, käia tema äriga kohapeal tutvumas, kuulata tema mõtteid, kasvu- ja arenguplaane ning mõelda üheskoos välja lahendusi,” kõneleb Lillemägi. „Lisaks Exceli-tabelitele püüame vaadata ka inimeste sisse, hinnata äriplaani jumekust ning perspektiivi. Meie klient tunneb, et Holm pank on temaga ega jäta teda muredega üksinda!”

Oled finantsteenuse pakkuja Holm Bank AS kodulehel. Enne iga lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ning vajadusel konsulteeri asjatundjaga.
© 2024. Holm Bank AS