Postitatud 08.12.2022

Viivika Ait: heas tiimis saavad kõik oma tugevustega silma paista

Viivika Ait: heas tiimis saavad kõik oma tugevustega silma paista

Viivika asus Holmis järelmaksu IT tooteomanikuna tööle napilt aasta tagasi. Holmiga tõukas teda liituma soov oma elus muutusi ette võtta. Hiljuti pälvitud “Aasta Uustulija” tunnustus kinnitab, et tegu oli õige otsusega.

„Liitusin Holm panga tiimiga selle aasta algul. Covid ei olnud päris normaalsel töörütmil veel taastuda lasknud ja tundsin enda sees tekkivat madalseisu. Sain aru, et midagi peab muutuma. Kui olin olukorra enda jaoks lahti mõtestanud, siis see juhtuski. Kui sulle pakutakse võimalust tulla vedama järelmaksu ühes oma ala lipulaevas ja järelmaks on sinu jaoks nii hingelähedane teema, siis on raske sellisele kutsele „ei“ öelda. See, kui suur on potentsiaal Holmis midagi ära teha näitab ka asjaolu, et käesoleva aasta jooksul on Holmiga liitunud veel mitmed super tegijad,“ ütleb Viivika.

Tugev tiim aitab fookust seada

Viivika sõnul on eelnev kogemus teda praegusel ametikohal tublisti aidanud ning professionaalne tiim võimaldab igaühel tegeleda just sellega, milles ollakse kõige tugevamad. „Olen panganduse valdkonnas töötanud rohkem kui poole oma tööelust. Kõik need teadmised, mis selle aja jooksul olen omandanud, on tulnud kasuks,“ räägib Viivika. 

„Holmis ei ole mul veel suuri õppetunde olnud, kuid mu isiklik areng on selle ajaga olnud märkimisväärne. Kaljukitsedele on omane meeletu töötahe ning töö esikohale seadmine. Ma pole selles osas erand. Kuna meie tänane üle mõistuse äge tiim on kordades suurem neist, kus varem töötasin, olen õppinud ka vastutust ära andma. Tänu sellele saan panustada oma aega sinna, kus ma olen hea, ning anda teistele võimaluse nende valdkonnas silma paista. Mul on elus meeletult kolleegidega vedanud ja nii ka seekord. Kellelgi ei tule puudust ideedest, kuidas jõuda uute eesmärkide ja lahendusteni. Nii utoopilised kui need ideed ka algul ei tundu, siis selle tiimiga annab imet teha,“ lisab ta.

Piduriklotside vahetamisest Haapsalu salli kudumiseni

Viivika ütleb, et inimesed Holmis on dünaamilised ja ärksa mõtlemisega. „Leian end sageli mõtlemast, et Holm on tõesti oma tunnuslause vääriline – heade plaanide pank. Ei möödu päevagi ilma, et keegi tuleks lagedale uue hea plaaniga, kuidas midagi paremaks ja toredamaks teha. Eriti tore on see, et inimesed, kellega ma igapäevaselt kokku puutun, fännavad mida nad teevad. See muudabki Holmis töötamise nii unikaalseks ja perspektiivi suureks. Teadmine, et alati saab kõrgemale, kaugemale, kiiremini, paremini motiveerib mind. Ja isegi kui kõik alati 100% ei õnnestu, saab läbi ebaõnnestumiste õppida ja järgmine kord paremini teha,“ sõnab ta.

Lahedad kolleegid on need, kes aitavad Viivika sõnul pingelisematest perioodidest läbi tulla. „Holmis on koos ikka paras punt hulle, kellel ei ole kunagi klaas pooltühi vaid alati ajab üle ääre. Seda isegi siis, kui tempo, koormus ja tööpinge on kohati päris kõva,“ naerab ta. „Mul on vaja enda kõrvale inimesi, kellega saab kõrgelt lennata. Üksi ei jõua kaua kõike lennutada,“ sõnab ta.

Kui Viivikalt uurida, mis väärtust tema ettevõttele loob, on tal üllatav vastus varuks. „Oskan vahetada Ford Scorpio piduriklotse ja samas ka Haapsalu salli kududa. See näitab, kui laiad on mu teadmised. On siiski kolm teemat mida ma ei valda – DevOps, programmeerimine ja raamatupidamine. Ülejäänu on elu loomulik osa,“ naerab ta.

Remont kui pingete maandaja

Vabal ajal Viivika siiski autode putitamise ja kudumisega pingeid maha ei võta. Stressi maandab ta hoopis remondi tegemisega. „Kui tunnen, et asjad hakkavad üle pea kasvama, hakkan kodus remonti tegema. Viimastel aastatel on kodu päris palju värskendust saanud,“ rõõmustab Viivika.

Mis puutub tulevikuvisioonidesse, siis Viivikal on Holmi palju usku. „Usun ja pingutan ka ise selle nimel, et viie aasta pärast oleksime innovatsiooni täis pank, mida konkurendid jäljendavad. Ja Liisi järelmaksu särava tähe kõrval on nooruke Holm leidnud tee absoluutselt iga Eesti inimese teadvusesse,“ sõnab ta.

Oled finantsteenuse pakkuja Holm Bank AS kodulehel. Enne iga lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ning vajadusel konsulteeri asjatundjaga.
© 2024. Holm Bank AS