Postitatud 15.05.2023

Tarmo Klaassen: Mulle meeldib, et Holmis on selge arusaam, kus ollakse ning kuidas ja kuhu edasi soovitakse liikuda

Tarmo Klaassen: Mulle meeldib, et Holmis on selge arusaam, kus ollakse ning kuidas ja kuhu edasi soovitakse liikuda

Kui Tarmo koolimajja jõudis olid tunnid juba alanud…. Nii võiks parafraseerida lugu, kuidas liising, mida Holm läbi heade koostööpartnerite ettevõtetele pakkus, sai Tarmo tulekuga uue hoo sisse. Täna saavad Holm pangast liisingut nii eraisikud sõidukite ostu finantseerimiseks kui ettevõtted erineva vara soetamiseks. Tarmo kogemus liisingu valdkonnas sai alguse aastal 2008. „Olen kogenud erinevaid töökultuure ja lähenemisi mitmetes organisatsioonides, kus minu tegevused on peamiselt olnud seotud klientide ja müügiga. Müügitegevus on edukas siis, kui saad olla kliendile päriselt toeks. See tähendab, et tunned ja tead kogu teenuse protsessi ja kõiki nüansse, mis taustal toimuvad, krediidist juriidikani,“ tõdeb Tarmo Klaassen, Holm panga Liisingu ärijuht. Ta on veendunud, et saadud teadmised liisingvaldkonna spetsiifikast ja laiemalt kogu ärivaldkonna toimimise loogikast, on olnud talle suureks abiks Holmis liisingtoote käima lükkamisel ja finetune’imisel ning on toeks ka edasisel arendamisel.

Vabadus ja vastutus motiveerivad

„Meie organisatsioonis on liisinguga tegelevate inimeste hulk veel üsna väike, aga lahendamist vajavaid erinevaid nüansse on täpselt sama palju, kui suures organisatsioonis. See toob igapäevaselt kaasa servast servani ülesannetega tegelemise,“ ütleb Tarmo, kellele tema töö ja toimetamised meenutavad vahel natuke Hunt Kriimsilma tegemisi. „Samas, tänu sellele pole ma siin kordagi igavust tundnud. Lõpuks pakubki rahulolu see, kui saad kas suurele või väiksele teemale sobiva lahenduse leida,“ ütleb Tarmo, kellel silm särab, et saab luua midagi suurt ja olulist. „Mind motiveerib, et saan Holmis teha liisingut oma parimate teadmiste ja äranägemise järgi, puuduvad jäigalt ette kirjutatud raamid, mis võiksid arengut pidurdada. Selline võimalus ja vabadus paneb mulle küll suure vastutuse, kuid samas annab lisaenergia asjade ellu viimiseks,“ selgitab Tarmo, kellele väljakutsed meeldivad.

„Minu eesmärk on kujundada Holmist selline liisingupartner, kes näeb ja mõistab ning on võimeline partnerite vajadustega kaasa minema ning paindlik olema. Olen rahul, kui mõne aasta pärast teaks iga suurem ja väiksem sõidukite, rasketehnika jm seadmete või tehnika müüja sõnapaari Holm liising ning kliendid läheksid seda müüjalt ise küsima, seda nii era kui äri poolel,“ on Tarmo seadnud oma tööle konkreetse, müüginumbritest kaugemale ulatuva eesmärgi. Ta näeb Holmi mõne aasta pärast tuntud finantseerimislahenduste pakkujana, kes on oma nišis mitte ainult konkurentsivõimeline vaid parima teenusega esimene valik kliendi jaoks.

Eeliseid tuleb osata kasutada

„Mulle meeldib, et Holmis on selge arusaam, kus ollakse ning kuidas ja kuhu edasi soovitakse liikuda. Minu meelest on oluline, et see teadmine on ka töötajateni viidud,“ mõtiskleb Tarmo, kes usub, et just tänu eesmärgistatusele,  konkreetsele plaanile ning töötajatega avatud suhtlemisele on üldse võimalik asjad ka soovitult ellu viia.

Liisingfinantseerimise valdkonnas näeb Tarmo Holm panga peamise eelisena iseseisvust. „Pean silmas, et erinevalt teistest turuosalistest saame me ise otsustada ja seada oma tingimused ja käitumise vastavalt turu ja klientide vajadustele. Liisingturul kuuluvad peamised konkurendid suurtesse rahvusvahelistesse gruppidesse, mis toob endaga paratamatult kaasa suurema bürokraatia ning muutuste oluliselt keerulisema elluviimise, seda nii üksiktehingu kui laiema suunamuutuse puhul,“ sõnab Tarmo, kes mõistab hästi, et see, mis ühel hetkel eelis võib teisel hetkel osutuda nõrkuseks. „Asjad paneb kaalukausil paika see, kui mõistlikult me ise toimetame,“ on Tarmo kahe jalaga maa peal.

Kasvavas ettevõttes on alati huvitav

„Minu jaoks on oluline üldine tööõhkkond, mille loovad inimesed, kellega koos töötan. Täna on meil hea meeskond – arukad ja teotahtelised inimesed, kes soovivad oma valdkonda ja ettevõtet edasi viia. Kasvavas ettevõttes on alati huvitavam töötada ning selleks on vaja vastava suhtumisega inimesi, et see õnnestuks,“ on Tarmo arengute osas positiivselt meelestatud.

Tööst vaba aeg jaguneb nii pere kui sportliku liikumise vahel. „Mulle meeldib ennast liigutada, mängida sõpradega võrkpalli, korvpalli, jalgpalli, või siis käia niisama looduses. Mõned aastad tagasi avastasin enda jaoks puutöö. Linnas kasvanuna mul eelnev kokkupuude ja teadmised puidust kui materjalist ja selle võimalustest puudusid. On olnud huvitav seda maailma avastada ning midagi päris oma kätega ära teha, siis on rahulolu garanteeritud“, räägib Tarmo ja tunnistab, et püüab mõnel päeval kuus vaikselt garaaži kaduda, et seal puutööga tegeleda.

Oled finantsteenuse pakkuja Holm Bank AS kodulehel. Enne iga lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ning vajadusel konsulteeri asjatundjaga.
© 2023. Holm Bank AS