Postitatud 31.05.2024

Täna, 31. mail algas Nasdaq Tallinna First North turul kauplemine Holm panga võlakirjadega

Täna, 31. mail algas Nasdaq Tallinna First North turul kauplemine Holm panga võlakirjadega

Täna, 31. mail algas Nasdaq Tallinna First North turul kauplemine Holm panga võlakirjadega.  

Holm panga tagamata allutatud võlakirjade emissiooni maht 2 miljonit eurot märgiti üle 6,3 korda, kogusummas 12,6 miljonit eurot. Kokku osales võlakirjapakkumises 1899 investorit. Ühe võlakirja nimiväärtus on 1000 eurot ning aastane intressimäär 9,5%, mida makstakse välja kaks korda aastas. Võlakirjade lunastamistähtaeg on 30. mai 2034. Kauplemine algas 31. mail 2024 tõrgeteta ning aktiivselt ja võlakirja hind tõusis esimese päevaga 6,1%. 

Holm panga juhatus otsustas jaotada allutatud võlakirjad investoritele järgmiste põhimõtete järgi: 

kõik sama märkija poolt tehtud märkimiskorraldused summeeriti; 
investorite kuni 1 000 euro suurused märkimised rahuldati täies mahus; 
Holm panga töötajatele jaotati 100% nende märgitud mahust; 
ülejäänud võlakirjad jaotati investoritele proportsionaalselt nende märgitud summaga, sealjuures komakohtadega võlakirjade arv ümardati allapoole lähima täisarvuni.  

Holm panga juhatuse esimees Kaspar Kalvet tänas kõiki investoreid, kes avaldasid soovi saada osa Holm panga eduloost ja esitasid märkimiskorralduse panga esmakordse avaliku võlakirjade pakkumise raames. 

“Märkimistulemused näitavad, et investorite huvi ja usaldus Holm panga vastu on kõrge. Tulenevalt väga suurest huvist ning ülemärkimisest ei olnud kahjuks sel korral võimalik kõigi investorite märkimiskorraldusi täies ulatuses rahuldada. Investoritel  on  soovi korral edaspidi võimalik Holm panga eduloosse panustada nii avalike kui mitteavalike pakkumiste raames," kommenteeris Kaspar Kalvet.  

 „Kuigi Holm on praegu Eesti üks väiksemaid panku, on nad samas ka kõige kiiremini kasvav pank. Seepärast sobib Holm ideaalselt meie First North turule, mis on mõeldud just väiksematele, kuid väga ambitsioonikatele ettevõtetele kasvukapitali kaasamiseks,“ ütles Nasdaq Tallinna börsi juht Kaarel Ots. 

„Kaasatud raha abil annab Holm oma kiirele kasvule täiendavat hoogu. Holmi järgmiste aastate strateegia keskendub tegevusmahtude suurendamisele nii Eesti kui Läti turul. Et seatud eesmärke saavutada, töötame klientide jaoks välja uusi paindlikke ja mugavaid finantsteenuseid ning arendame toetavaid võimekusi ja tööprotsesse. Avalikuks ettevõtteks saamine on loomulik, aga samas ka oluline ja märgiline samm meie kasvamise teel ning teeb rõõmu, et 1900 investorit saavad nüüdsest osa meie eduloost,“ sõnas panga juht. 

Oled finantsteenuse pakkuja Holm Bank AS kodulehel. Enne iga lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ning vajadusel konsulteeri asjatundjaga.
© 2024. Holm Bank AS