Postitatud 14.09.2022

Sergejs Raščevskis: Motiveeriv on näha ja tunda enda panust ettevõtte kasvus

Sergejs Raščevskis: Motiveeriv on näha ja tunda enda panust ettevõtte kasvus

Läti turul ärilaenude spetsialistina töötav Sergejs Raščevskis alustas Holmis aasta tagasi. Esimene aasta on Sergejsele pakkunud nii arenguvõimalusi, kui ka rõõmu tulemustest ja hästi toimivas tiimis töötamisest.

Aasta täis arenguhüppeid armastatud ametis

„Olen töötanud erinevates  pangandussektori ettevõtetes ja minu lemmikuks on alati olnud töö äriklientidega. Tunnen, et tegelemine erinevate ärivaldkondadega, kus summad on suured, tähendab ka suurt vastutust ning on kasulik omada head kogemustepagasit,“ sõnab Sergejs.

Hoolimata sellest, et valdkond oli juba varasemast tuttav, on töö Holmis pakkunud Sergejsile ka väljakutseid. “Töötasin välja kogu protseduuride ahela juriidiliste isikute finantseerimiseks. See oli minu jaoks isiklikult huvitav ja arendav, kuna ma ei olnud tervet protseduuri reeglistikku nullist loonud. Vastutan terve ahela eest, planeerin ja kavandan igat sammu ning kinnitan need vajalike spetsialistidega erinevatest osakondadest. See eeldab ühtlasi nii häid erialaseid teadmisi kui ka head planeerimis-, organiseerimis- ja kommunikatsioonioskust.“

Väljakutsed, mis aitavad kaasa ettevõte kasvule, on Sergejse jaoks aga oluline motivaator. „Töötajana motiveerib mind see, kui tunnen ja näen enda panust ettevõtte kasvus. Naudin suhete loomist klientide ja potentsiaalsete klientidega. Pakub rahuldust, kui olen jäänud meelde ning ettevõtte esindaja, kellega vestlesime võibolla pool aastat tagasi, ise ühendust võtab ning soovib, et rahastaksime tema äri laiendamise plaane,“ ütleb  Sergejs.

Juhtkonna ja töötajate sünergia innustab

Ta sõnab, et on seni enamasti töötanud pigem suuremates ettevõtetes. Väiksema ettevõtte eelistena näeb ta eelkõige suuremat paindlikkust ning tugevat ühtse tiimi tunnetust.

„Holmi tööle tulles oli minu ootuseks lühem käsuliin ning suurem paindlikkus ning ma ei pidanud pettuma. Tunnen, et olen osa meeskonnast, mis teeb Holmist tõeliselt tugeva ja hinnatud ettevõtte. Kuna juriidiliste isikute finantseerimine teenusena käivitati Lätis alles sel aastal, tuleb selle ärisegmendi ülesehitamiseks veel palju teha. Meie osakond kasvab ja potentsiaal on suur. Saame olla oma pakutavas paindlikud. Vaatame läbi ka selliste ettevõtete äriplaanid, kelle eelmise aasta tulemused pole just hiilgavad – loomulikult mõjutas COVID paljusid ettevõtteid. Kuid leiame, et pole õiglane läinud aasta numbritesse kinni jääda, kui praegune äriplaan on hea, potentsiaal märkimisväärne ning tagatised korras. Peame vaatama plaane analüütilise pilguga ning nägema ka suurt pilti.“

Sergejs hindab kõrgelt ka vahetut suhtlust juhtkonna ja töötajate vahel. “Mina näen, et Holmis on hierarhia horisontaalne. Iga töötaja saab vajaduse ja soovi korral suhelda otse juhtkonnaga ning tema seisukohti kuulatakse, võetakse arvesse ja väärtustatakse. Ettevõtte töötajate ja juhtkonna sünergia on väärtus omaette,“ sõnab ta.

Holmis meeldib talle ka rahvusvahelisus, mis annab suured võimalused nii ettevõttele kui ka Sergejsile selle töötajana. „Eri riikides asumine ei ole probleem, kuna suhtleme üle veebi. Samas on loomulikult teinekord hea omavahel ka silmast silma kohtuda.“

Jalutamine kui meditatsioon

Kui tööl meeldib Sergejsele täita vastutusrohkeid ülesandeid, siis vabal ajal võtab Sergejs endale aega pikkadeks jalutuskäikudeks. „Kõnnin pikalt  ja lasen peast läbi tormata kõigil mõtetel, mis tahavad esile tulla. See on peaaegu nagu meditatiivne tegevus, mille kestel põrgatan erinevaid mõtteid edasi ja tagasi ning koju naastes olen saanud vastused mitmetele küsimustele, mis kuskil kuklas minuga terve päeva kaasas olnud.“

Mõnusat lõõgastust leiab ta ka koos abikaasaga kultuurisündmuste külastamisest. Sergejs naudib ka lugemist – mida aeg edasi, seda väiksemaks muutub küll ilukirjanduse nimekiri ja järjest pikemaks läheb majandusteemadel põhinevate kirjutiste hulk. „See räägib vaid sellest, et teen tööd, mis mulle siiralt huvi pakub,“ lisab ta.

Oled finantsteenuse pakkuja Holm Bank AS kodulehel. Enne iga lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ning vajadusel konsulteeri asjatundjaga.
© 2024. Holm Bank AS