Postitatud 16.08.2023

Rolands Bērziņš: Põnev karjäär on palju enamat kui lihtsalt ametinimetus

Rolands Bērziņš: Põnev karjäär on palju enamat kui lihtsalt ametinimetus

Holm Bank Latvia müügijuht Rolands Bērziņš ütleb, et ükski ametinimetus ei suuda peegeldada konkreetse töö tegelikku olemust. "Minu töö Holmis on uskumatult mitmekülgne, tempokas ja paeluv ning seetõttu ka minu peamiseks motivaatoriks. Kui tulemused ületavad ootuseid, siis hüppab mu motivatsioon lausa lakke," naerab Rolands entusiastlikult. "Üks suuremaid väljakutseid minu jaoks seisneb erinevate teemade vahel žongleerimises, kus vaid minutite jooksul tuleb ühelt teemalt teisele ümber orienteeruda," märgib ta ja lisab, et töö dünaamiline iseloom toob igapäevaellu omajagu põnevust. "Kõige rahuldust pakkuvam aspekt Holmis töötamise juures on ettevõtte avatus uutele ideedele. Kõiki julgustatakse ideid pakkuma ja oma vaatenurki jagama. See loob olukorra, kus paljude mõtete hulgast saavad esile kerkida just need plaanid, mida tasub ellu viia."

Süda on Tallinnas

Olles äsja kolinud elama Tallinna, liitus Rolands 2015. aastal ettevõttega, mis tol ajal kandis nime Best Līzings ning mida nüüd Lätis tuntakse kui Holm Bank Latvia. Põhjuse Eestisse elama asumiseks andis tema Tallinnas elav tulevane abikaasa, kellesse Rolands armus ühel Tallinna läbival reisil Stockholmi. "Kui asjad paika loksuvad, voolab kõik vabalt nagu jõgi," muigab ta. Pakkumine töötada Eestis läti keeles, oma emakeeles, oli uskumatu võimalus, millest Rolands hea meelega kinni hakkas. Praegu vastutab ta Holm Bank Latvia müükide eest asudes ise ettevõtte peakorteris Eestis, kus töötab tihedalt koos nii Eesti ja Läti kolleegidega. Rolands hindab kõrgelt riikidevahelise koostöö efektiivsust ja tulemuslikkust. "Töö mitme riigiga annab suurepärase võimaluse katsetada ideid ühel turul ja neid ellu viia kahel turul. Kuigi turud võivad erineda, on oluliselt lihtsam viia läbi tootearendust ühes riigis ja seejärel kohandada teenuseid teisele turule," selgitab Rolands. Kaheksa Holmis töötatud aasta jooksul on ta pidevalt kogenud, kui oluline on sujuv meeskonnatöö. "Üksi ei tee midagi ära, aga kui su kõrval on teadlik, professionaalne ja entusiastlik meeskond, võid saavutada hiilgavaid tulemusi," tõdeb ta.

Vastutustundlikkus on kõige aluseks

„Eestis tegutseb Holm Bank krediidiasutusena, Lätis aga krediidiandjana,“ selgitab Rolands nüansirikkaid juriidilisi erisusi. "Usun, et oleme Lätis üks vastutustundlikumaid mittepangast laenuandjaid," jätkab ta. "Põhjuseks on tõenäoliselt asjaolu, et meie emaettevõte Holm Bank Eestis on pank. Järgime pankadele kehtivaid rangeid regulatsioone loomupäraselt ka Lätis. Vastutustundlikkus otsuste tegemisel on meie prioriteet number 1. Oleme loonud protsessid, mida järgime krediidivõimelisuse põhjalikuks hindamiseks ja mis aitavad tagada, et laenu saavad vaid need inimesed, kellele tagasimaksed raskuseid ei tekita. Jagame klientidele finantsteadmisi, mis aitavad neil teha teadlikke otsuseid," selgitab Rolands. "Me ei saa kõigi plaane rahastada. Kui näeme ette võimalikke raskuseid tagasimaksete tegemisel, siis lükkame laenutaotluse tagasi. Kui taotleja soovib teada, miks tema taotlust ei rahuldatud, võtame aega, et selgitada oma otsuse tagamaid. On juhtumeid, kus inimesed tulevad mõne aja pärast tagasi, kui nende rahaline olukord on paranenud ja avaldavad meile tänu varasemate otsuste ja selgituste eest,“ teatab Rolands uhkusega.

Arendusprojektide kureerimine

"Minu arvates on Holmi personaalne lähenemine klientide suhtes õiglane ja tulevikku vaatav. Kuulame aktiivselt oma kliente, et mõista nende vajadusi ja see on suurepäraseks aluseks arendus- ja parendusprojektide valikul. Selline lähenemine on võimaldanud laiendada meie portfelli konkreetsetes suundades, mida meie kliendid hindavad ja vajavad,“ avab Rolands arendusteks rohelise tule saamise tagamaid.

"Meie ettevõtte teekond on olnud märkimisväärne - ca 20 aastat tagasi asutatud ettevõttest Best Līzings, mis pakkus vaid järelmaksu, tänapäevase Holm Bank Latviani, mis pakub laia valikut krediiditooteid nii era- kui ka äriklientidele. Olen osalenud aktiivselt erinevate toodete loomisel. Mulle isiklikult on eluasemega seotud laenupakkumised eriti südamelähedased. Kodu ostmiseks, renoveerimiseks või energiatõhususe suurendamiseks mõeldud rohelised laenud aitavad meie klientidel soetada midagi väärtuslikku ja aitavad raha säästa tulevikus, panustades samas ka keskkonnahoidu,“ selgitab Rolands jätkusuutlikkuse aspekte, mida laenutooted toetavad.

Stressiks pole aega

Rolands on seisukohal, et stressile ei tasu oma aega ja tähelepanu raisata. „Kui oled õiges kohas, teed oma tööd asjatundlikult ja meelsasti, pole mõtet millegi pärast stressata. See ongi minu retsept stressiga toimetulemiseks," räägib Rolands. "Kui õhtul töö lõpetad, tuleb töömõtted kõrvale panna ja astuda sisse teise maailma. Ma näiteks ehitan vabal ajal kõlareid, panen kokku helisüsteeme ja võimendeid. Mulle meeldib tegeleda erinevate juhtmete ja tehniliste komponentidega. Naudin ka vanade autode kallal nokitsemisest. Alati on midagi parandada või kohendada," on Rolands kirglik oma hobide teemal.

Oled finantsteenuse pakkuja Holm Bank AS kodulehel. Enne iga lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ning vajadusel konsulteeri asjatundjaga.
© 2023. Holm Bank AS