Postitatud 01.11.2023

Madli Pindmaa: mulle sümpatiseerib, et Holm mõtleb alati selle peale, et aeg on väärtus

Madli Pindmaa: mulle sümpatiseerib, et Holm mõtleb alati selle peale, et aeg on väärtus

 „Mind intrigeeris Eesti oma panga nii kiire kasv,“ tõdeb Madli Pindmaa, Holm panga finantsjuht, kes liitus panga tiimiga septembris. „Pole just palju ettevõtteid, eriti veel kohalikke, kes saavad ette näidata portfelli kahekordistumist poolteise aasta jooksul. Kuigi pika ajalooga, on Holm pangana alles noor, kiiresti kasvav ja arenev. Arvan, et Holmil on turul väga hea potentsiaal ning ettevõtte kiiret arengut lähedalt näha on põnev,“ paljastab Madli põhjuseid, mis teda Holmi tõmbasid.

Mitmekülgsus rikastab

„Alustasin oma karjääri finantsmaailmas investeerimispanganduse praktikandina ja peale ülikooliõpingute lõppu jätkasin ettevõttes sama ala analüütikuna. Sain head teadmised erinevatest M&A (Mergers & Acquisitions) ja kapitali kaasamise projektidest,“ avab Madli oma tööelu tagamaid. Aga et kõik ei pea elus minema mööda sirgjoont, siis tegi Madli ühel heal päeval investeerimispangandusega lõpparve ja suundus… pooleks aastaks Ecuadori algklasside lapsi õpetama ja samal ajal hispaania keelt õppima. „See oli suurepärane vaheldus finantsteemadele, laiendas silmaringi ja muidugi täiendas võõrkeeleoskust,“ loetleb Madli positiivseid nüansse, mida ta sellele perioodile tagasi vaadates näeb.

Naastes Euroopasse läbis ta magistriõppe Kopenhaagenis ning asus uuesti tegutsema panganduses, siis juba krediidianalüütikuna. Justkui otsides kinnitust, et pank on see, millele oma süda anda, tegi Madli vahepõike sektorist välja. „Kui panganduses analüüsisin erinevat tüüpi ettevõtteid paljudest sektoritest, siis tundus vahelduseks hea mõte näha ka ühe riigiettevõtte finantsosakonna köögipoolt. Tegelesin muuhulgas finantseerimisstruktuuride analüüsi, likviidsusvajaduse prognoosimise, pankade ja reitinguagentuuridega suhtlemisega, aga ka mitmete M&A tehingute toetamisega,“ selgitab Madli ning tõdeb, et töö riigiettevõttes andis talle palju.

„Siis aga oli uuesti käes aeg teha kannapööre ning suundusin suurest riigiettevõttest tibatillukese, alla 10 töötajaga startupi finantsjuhiks. Mind tõmbas väljakutse ja võimalus üles ehitada Eestis litsentseeritud makseasutuse finantspool pea nullist ja nagu sinna minnes arvasin, oli see väga põnev kogemus,“ räägib Madli kirglikult.  

Tugev vundament, millele maja ehitada

„Kui ma varasemale kogemusele tagasi mõtlen, siis tundub nagu oleksin ladunud vundamenti, mille peale Holmis maja valmis ehitada,“ muigab Madli. „Oma praeguses töös tegelen paljude teemadega, millega eelnevates ettevõtetes kokkupuuteid oli, näiteks suhtlus FI-ga, DWH raportite ülesehitamine… Isegi raamatupidamisprogramm on sama, mis mul ühes varasemas töökohas kasutusel oli,“ lausub Madli. „Holm pangas on mu vastutus laiem ja mind toetab terve finantsosakond. Minu jaoks on hästi toimiv tiim ja tiimi heaolu väga olulised,“ viib Madli jutujärje oma kolleegidele, kelle professionaalsus ja koostöötahe mängisid suurt rolli, et talle Holmis koheselt meeldima hakkas. „Meil on igapäevaselt palju erinevaid teemasid laual, lisaks tavapärastele tegevustele, mille hulka kuuluvad kuu lõpetamine, aruanded, raporteerimine ja audit, on erinevad ad hoc teemad nagu tööprotsesside pidev paremaks lihvimine, automatiseerimine, arendusprojektid, jne. Kõiki teemasid ei jõua üksi hallata ja mul on hea meel, et saan oma töökaaslasi usaldada ja seeläbi koormust jagada,“ hindab ta oma tiimi võimekust kõrgelt.  

Alati on põnev kui saab midagi uut õppida

„Mind on alati motiveerinud võimalus uusi asju õppida ja paremaks teha. Kui näen oma töö tulemust, siis tean, et minu panus pole olnud asjata. Holmis ma alles alustasin oma teekonda ja naudin praegust õpimomenti. On tunne, et siin ei hakka kunagi igav. Mulle meeldib erinevates teemades kaasa rääkida ja selle raames inimestega suhelda ja koostööd teha. Minu silmis on osakondade ja inimeste vaheline hästi laabuv koostöö suure väärtusega. Holmis on vaatamata ettevõtte kiirele kasvule säilinud startupilik nõtkus ja kirg teha asju hästi ja otsustada kiiresti. Ega muidu poleks Holm heade plaanide pank,“ jagab Madli seda, mis talle esimeste kuude jooksul Holmis kõige enam muljet avaldanud.

„Mulle sümpatiseerib, et Holm mõtleb alati selle peale, et aeg on väärtus. Sellest lähtuvalt töötatakse Holmis välja klientide jaoks tehnoloogiliselt sujuvaid lahendusi, mis teevad klienditeekonna mugavaks, ja inimene saab tegeleda asjadega, mis on talle olulised. Samamoodi on ka ettevõtte siseselt – pidevalt viimistleme tööprotsesse järjest kiiremaks ja mugavamaks, võtame kasutusele uusi tehnoloogiaid, et töö oleks võimalikult efektiivne. See on tegelikult midagi, mida ootaks igalt teenuseosutajalt ja tööandjalt,“ tõdeb Madli.

Uudishimulik nii töös kui vabal ajal

„Minu suur hobi ja kirg on reisimine – mulle meeldib uusi riike külastada ja erinevaid kultuure tundma õppida. Veetsin kogu oma tudengipõlve välismaal, olin vabatahtlik Ladina-Ameerikas ning kuulusin mõned aastad Euroopa üliõpilasorganisatsiooni, mille raames sain külastada mitmeid Euroopa riike ja tutvuda sealsete inimestega. Kui Covidi periood välja arvata, siis olen igal aastal käinud mõnd põnevat riiki või linna uudistamas. Üritan sarnast reisipisikut ka oma lastes tekitada, sest tunnen, et see annab maailmapildile palju juurde. Samuti leian, et tänu reisimisele ja välismaal elamisele väärtustan ma Eestit ja siinset ilusat loodust ning vabadust ka rohkem,“ selgitab Madli, kuidas loob tasakaalu tööelus ja mille läbivaks märksõnaks on uudishimu.

Oled finantsteenuse pakkuja Holm Bank AS kodulehel. Enne iga lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ning vajadusel konsulteeri asjatundjaga.
© 2023. Holm Bank AS