Kodumaine Holm pank laiendab ärilaenu pakkumist suurettevõtetele

Postitatud 02.11.2021

Seni ennekõike väikeettevõtetest ärikliente teenindanud Eesti kapitalil põhinev Holm pank laiendab teenust ka keskmistele ja suurettevõtetele ning alustab üle poole miljoni euro suuruste ärilaenude andmist.

Ettevõtte juhi Rauno Klettenbergi sõnul ajendas äriklientide segmendis uut sammu astuma suuremateks laenusummadeks vajaliku kapitali olemasolu ning koroonakriisi tulemusel aset leidnud majanduskeskkonna muutused.

„Oleme oma hoiuste portfelli üles ehitanud mitte ainult Eesti turule, vaid hoiustame ka Austria ja Saksamaa klientide varasid. Seetõttu ei ole Eestis käivitunud tarbimisbuum meie kapitali söönud, vaid on pigem kasvatanud – viimase 12 kuu võrdluses on meie hoiuste portfell kasvanud 25,5%, laenuportfell aga 12,5%, mis võimaldabki hakata välja andma suuremaid laenusid,“ rääkis Klettenberg.

Holmi juhatuse esimehe sõnul on pank valmis kaaluma erinevates sektorites tegutsevate ettevõtete äriprojekte. Kõige enam potentsiaali näeb ta tööstussektoris, kus kallinevate sisendhindade tõttu on vajadus efektiivsemate tootmisseadmete järele kõige enam tuntav.

„Valdav enamus meie juurde jõudnud tööstussektori ettevõtete arendusprojektide maksumusest on jäänud mõnesaja tuhande euro kanti. Tänasel päeval saame pakkuda ka ambitsioonikamate plaanide finantseerimist, mille puhul ettevõtted vajavad üle poole miljoni euro ja veelgi suuremaid  investeeringuid. Näeme, et muutused majanduses kannustavad paljusid ettevõtteid võtma käsile paariks aastaks soiku jäänud arendusplaanid ning Holm pank on valmis panustama selliste plaanide elluviimisesse,“ rääkis ta.

Holm jätkab ka väikeettevõtete projektide rahastamist, sest pangajuhi sõnul on väikeettevõtete, eriti väljaspool suuri tõmbekeskusi tegutsevate äride konkurentsivõime tõstmine Holmi jaoks nii täna kui ka tulevikus südamelähedane teema.

„Kuna Holm alustas oma teed 26 aastat tagasi Haapsalus tegutsenud väikeettevõttena, oleme jätkuvalt seda meelt, et ettevõtteid ja nende perspektiive tuleb osata näha laiemalt kui nende viimaste aastate majandustulemuste põhjal. See on eriti aktuaalne tänastes oludes – kui mõni ettevõte sai koroonakriisiga pihta, ei tähenda see veel, et nad ei vääri usaldust oma äritegevuse ümberkorraldamiseks. Holmi tugevuseks on alati olnud meie võimekus läheneda igale arendusprojektile individuaalselt – kaasates iga äriplaani analüüsimisse ja nõustamisse personaalse laenuhalduri ning aidates leida lahendusi võimalike riskide maandamiseks, et projekt saaks edukalt ellu viidud,“ selgitas Klettenberg. Holm Bank AS on Eesti kapitalil põhinev pank, millele on tegevusloa andnud Euroopa Keskpank. Holmile kuuluvad kaubamärgid Holm ja Liisi, viimane tähistab novembris 26 tegutsemisaasta täitumist. Holmi toodete hulka kuuluvad Liisi järelmaks, väikelaen ja krediitkaart, ning Holmi ärilaenud ja hoiused. 2020. aastal viis ettevõte Holmi kaubamärgi ka Lätti ning alustas teenuste osutamist Rootsi turul.

Oled finantsteenuse pakkuja Holm Bank AS kodulehel. Enne iga lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ning vajadusel konsulteeri asjatundjaga.
© 2022. Holm Bank AS