Postitatud 03.02.2023

Kaspar Kalvet: tuleb jääda iseendaks

Kaspar Kalvet: tuleb jääda iseendaks

Kaspar asus Holm panka ja sealset enam kui sajaliikmelist tiimi juhtima eelmise aasta lõpus. Teda kõnetas võimalus kujundada veel suhteliselt noort panka oma parimate tõekspidamiste, teadmiste ja kogemuste järgi. Kaspar on töötanud finantssektoris erinevatel ametikohtadel, erineva ärimudeli ja suurusega pankades pea 20 aastat, sellest suure osa Eestist väljaspool Saksamaal, Itaalias ja Lätis.

„Ühendav joon, mis mind seniste positsioonide juures on köitnud, on väljakutse – mulle meeldib töö, mida on vaja teha mingi olulise küsimuse lahendamiseks, olgu see siis ettevõtte enda, klientide või laiema pildi vaates,“ sõnab Kaspar.

Õigete lahenduste leidmine on tiimitöö

„Finantsettevõttena on Holm juba kaua turul olnud, aga pangana oleme alles oma teekonna alguses ja huvitavatest väljakutsetest meil puudu ei ole. Selleks, et olla edukad, peame mõistma, milliseks kujuneb pangandusturg tulevikus ning milliseid samme ja millises järjekorras astuda,“ selgitab ta. Kaspari sõnul tuleb leida viise, kuidas tubli väikepangana edukalt konkureerida endast täna veel palju suuremate finantsasutustega. „Minu töö eesmärgiks on leida koos tiimiga õigeid lahendusi ning üheskoos ehitada üles tugev ja konkurentsivõimeline organisatsioon,“ ei varja Kaspar ambitsioone.

„Olen oma karjääri jooksul teistelt palju õppinud ja mul on olnud häid eeskujusid, kuid usun sügavalt ka sellesse, et edukas olemiseks tuleb igaühel, olgu siis juht või spetsialist, jääda ennekõike ikkagi iseendaks,“ tõdeb Kaspar, keda kolleegid kirjeldavad kui tulemusele ja kvaliteedile orienteeritud, analüütilist ja tulevikku vaatavat inimest. „Fokusseerin, mõtlen ja otsustan kiiresti. Mulle meeldib, kui öeldakse nii nagu asi on. Eelistan lühikesi lauseid pikkadele. Usun vastastikusesse usaldusse – töötan nii, et kõigil on palju tegutsemisvabadust, ent ootan vastu läbipaistvust ja tulemusi,“ jagab Kaspar avameelselt oma ootuseid nii enda kui kolleegide suunal.

Töötajate ja ettevõtte vahele saab tõmmata võrdusmärgi

Olles panganduses juba aastaid tegutsenud on Holmi juht märganud, et selles äris saab enamasti tõmmata ettevõtte ja selles töötavate inimeste ning nende koostöö efektiivsuse vahele võrdusmärgi. „Väärtustan kõigi panust ja kogemust ning austan erinevaid arvamusi. Minu töö on teha nii, et kõik inimesed Holmis saaksid olla oma töös edukad ja saavutada eesmärgid, ent kõigil on ka vastutus tagada, et Holm tervikuna oleks edukas,“ selgitab Kaspar oma ootuseid.

Kaspar teeb kummarduse kõigi Holmi praeguste ja endiste töötajate suunal, tuues välja tõsiasja, et Holm pank on viimaste aastate jooksul jõudsalt kasvanud ning eelmisel aastal kerkis laenuportfelli maht üle 50%. Panga juht on veendunud, et Holm on üks dünaamilisemaid ja kiiremini kasvavaid panku Eestis ning jääb selleks ka 2023. aastal.

Siht on selge

„Töötan selle nimel, et viie aasta pärast oleksime tänasest mitu korda suurem kasumlik väikepank, kes on tänasega võrreldes veelgi rohkem tuntud nii Eestis, Lätis kui kaugemalgi. Turul teatakse meid kui kiiret ja tulevikku vaatavat heade plaanide panka, kes reageerib muutustele paindlikult ja teeb kiirelt õigeid otsuseid. Oleme atraktiivne tööandja, kus tahetakse olla ja kuhu tulla, meil on head inimesed, toetav kultuur ja laialdased eneseteostusvõimalused,“ tunneb Kaspar ettevõtte üle uhkust.

Oled finantsteenuse pakkuja Holm Bank AS kodulehel. Enne iga lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ning vajadusel konsulteeri asjatundjaga.
© 2024. Holm Bank AS