Postitatud 09.06.2022

Kärol Järviste ületab entusiastlikult takistusi nii tööl kui võistlustel

Kärol Järviste ületab entusiastlikult takistusi nii tööl kui võistlustel

Holm panga büroo- ja personalijuht Kärol Järviste liitus Holmi perega murrangulistel hetkedel, mil käimas olid viimased ettevalmistused pangalitsentsi saamiseks. Sellele ajale tagasi vaadates tunneb ta jätkuvalt suurt austust kõigi oma kolleegide suhtes, kes pingeliste kuude jooksul üliefektiivselt ja professionaalselt selle suure eesmärgi nimel töötasid. „See protsess näitas mulle selgelt, et kui eesmärk on seatud ja tiimid töötavad ühiselt, siis on kõik võimalik,“ tõdes ta.

Kärolil täitub Holmiga liitumisest peagi neli aastat. „See, et sain olla tunnistajaks uue eestimaise panga sünnile, oli tohutult motiveeriv. Tööd alustades tundus see minu jaoks lausa uskumatu, et ühest Haapsalu ettevõttest võiks saada pank. Aga siis oli see hetk käes – pangalitsents olemas ning saime kogu meeskonna ja Eesti inimestega rõõmustada,“ rääkis ta.

Nüüd, mil Holm on juba kolm aastat pangana tegutsenud, tunnetab ta täielikult ka kogu vastutust, mis lasub pangal klientide, ühiskonna ja teiste organisatsioonide ees. „Holm pank tähendab minu jaoks eelkõige väga ambitsioonikat ettevõtet, kelle sihid on kõrged ja plaanid suured. Ma usun, et meil on selleks kõik uksed avatud. Oleme siiski ju heade plaanide pank!“ sõnab ta.

Inimesed Holmi eduloo taga

Käroli sõnul näeb ta enda kui büroo- ja personalijuhi ülesandena tagada, et inimesed ettevõttes oleksid õnnelikud. „Usun 100%, et ettevõtte suurim väärtus on tema töötajad, sest just tänu töötajatele tulevad turule uued teenused ja tooted, kliendid on rahul ning seeläbi sünnib ka äritulemus,“ ütleb ta ja lisab: „Mitmekesisus, tiimitunne ja ühtne tiim on see, mis on mind siin hoidnud ja see on ka meie ettevõtte edu võti.“

Käroli ülesandeks on muuhulgas ka värbamine ja see on tänapäeval üks keerulisemaid töölõike – heade töötajate leidmine on keeruline. „Kõige rõõmustavamad ongi hetked, kui see siiski realiseerub, meiega liitub hea spetsialist ning rahul on nii uustulija kui tema kolleegid,“ sõnab ta.


Tema sõnul on muljetavaldav, et ta töötab külg külje kõrval inimestega, kes on ettevõttes olnud üle 25 aasta. „Nii minu staažikad kolleegid kui ka uued tulijad paistavad silma sellega, et nad teevad tööd sära silmis ja neil jagub ambitsiooni. See, kui sul tekib hea idee ja see viiakse päriselt ka ellu, toobki sära silmadesse. Eks uute ideede elluviimise käigus tekib vahel ka murekohti ja takistusi, aga meie võrdlemisi väikse meeskonna tihe suhtlus, abivalmidus ja tööd alati saatev nali ja naer on aidanud kõik raskused seljatada,“ rõõmustab Kärol.

Põnevat pinget nii töölt kui ratsutamisväljakult

Kärol hindab kõrgelt võimalust saada osa ettevõtte aukartustäratavast kasvust ja uutest arendustest. „Mulle on oluline, et saaksin töökohal kasvada, areneda ja seista sealjuures silmitsi erinevate väljakutsetega. Holm ei ole mulle selles osas pettumust valmistanud. Meid ümbritsev keskkond muutub iga päev ja uute olukordadega kohanemine on minu jaoks põnev. Eri ajaetappidel on ühel töölõigul olulisem roll, siis jälle teisel ning see ei lase rutiinil tekkida. Plahvatuslik tiimi kasv lühikese aja jooksul pangaks saades on aidanud mul spetsialistina kasvada ja arendada eelkõige protsesside koordineerimise oskusi. Arvan, et iga väiksemgi juurde õpitud asi tuleb kasuks nii täna kui edaspidi,“ räägib Kärol.

Samas nendib ta, et tööõnne tagamisel on oluline ka see, et töö ei võtaks elu üle ning jääks piisavalt vaba aega ka hobidega tegelemiseks. Kirgliku ratsasportlasena pühendab ta suure osa oma töövälisest ajast oma hobusega treenimisele – aastatega tekkinud suurepärane klapp ja teineteisemõistmine on toonud neile edu ka võistlustel.

„Olen ülitänulik Holmile tööandjana, kes mõistab minu vajadust ajalise paindlikkuse osas, sest kui võistlused tulemas, siis on paindlik tööaeg minu jaoks kuldaväärt. Ma usun, et pühendumine ratsutamisele teeb mind ka töörindel paremaks. Olla koos oma hobusega – see on mulle nii sport kui meditatsioon – kõik muud mõtted kaovad, on vaid mu hobune ja mina. Peale trenni lõppu alles leian end tagasi tavamaailmas ning akud on mõnusalt laetud ka töisteks tegemisteks,“ kinnitab ta.

Oled finantsteenuse pakkuja Holm Bank AS kodulehel. Enne iga lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ning vajadusel konsulteeri asjatundjaga.
© 2024. Holm Bank AS