Postitatud 13.10.2022

Ilja Tulit: koreograaf, fotograaf ja Holmi visuaalse identiteedi hoidja

Ilja Tulit: koreograaf, fotograaf ja Holmi visuaalse identiteedi hoidja

Graafilisel disaineril Ilja Tulitil jookseb Holmi meeskonnas teine aasta. Ta hindab kõrgelt Holmi suurepärast töökeskkonda ja oma tiimi tugevat koostöövaimu. „Vahel on tunne, et see pole lihtsalt töö, vaid see on juba perekond. Aeg läheb lennates, eriti kui teed toredas seltskonnas seda, mis sulle meeldib,“ sõnab Ilja.

Paneb pildid rääkima

Ilja töö Holmis on mitmekesine ning alati loovaid väljakutseid pakkuv. „Finantsteenuste reklaamile kehtivad seadusandlusest tulenevad ranged piirangud. Seetõttu tunnen, et minu töös on eriti oluline, et pilt annaks edasi selle, mille jaoks sõnu lisada ei saa. Tegelen ka Holmi visuaalse identiteedi väljatöötamise ja hoidmisega, et Holm oleks äratuntav, meeldiv, eristuv,“ räägib Ilja.

Ilja roll on olla ka kokkupuutepunkt erinevate ideede, soovide ja inimeste vahel ning sellest sünergiast parim lahendus sünteesida.

„Minu töös on mulle partneriteks erinevad inimesed, kellel kõigil on oma nägemus ja lennukad ideed. Sellisel juhul pean olema universaalne ja leidma lahenduse. Vahel võtan killukese pakutust ja pakun omalt poolt midagi juurde. Teinekord on vaja aga välja tulla täiesti oma lahendusega. Ning aegajalt tuleb teha täpselt nii, nagu tellitakse, sest ka sellel on konkreetne põhjus ja vajadus. Kogemus näitab, et kõige sobivama lahenduse leiab siis, kui mitmed käigud on risti-põiki läbi proovitud ja testitud. Selline teekond kasvatab nii mind kui ka minu kolleege. Kasvame rohkem kokku, mõistame üksteist vähemate sõnadega,“ ütleb ta.

Ilja sõnul on tema jaoks eriti südamelähedased töölõigud ja ülesanded, mille osas ta näeb, et väljakutseid esitanud ülesanne on lahendatud parimal viisil ning teenib ettevõtte huve. „Mulle on eredalt meelde sööbinud ühe tootesegmendi jaoks visuaalselt uudse keele välja töötamine. Esmalt oli minu poolt pakutud lahendus inimeste jaoks ootamatu ja kinnitusprotsess kujunes seetõttu ka tavapärasest pikemaks. Saime kinnitatud ja võtsime lahenduse kasutusele. See on käigus tänaseni ning saan pidevalt erinevatelt inimestelt tunnustust selle eest, et toote olemus läbi visuaalse lahenduse niivõrd peenekoeliselt ja samas lihtsalt välja tuleb. See on minu jaoks kinnitus sellest, et kui oled milleski väga kindel, tasub võtta see lisaaeg ja energia, et selle eest seista. Iga kord, kui räägitakse selle tootesegmendi müügiedust, tunnen, et olen sellesse oma panuse andnud.“

Pank kui kellamehhanism

Ilja näeb Holmi kui hästitoimivat organisatsiooni, kus iga töötaja, ükskõik milline on tema roll, töötab igapäevaselt selle nimel, et kõik toimiks nii nagu peab või veel paremini. „Holm on minu jaoks nagu kellamehhanism. Iga osakond ja inimene täidab selles kindlaid ülesandeid, mis kõik suunatud sellele, et mehhanism õigesti töötaks. Meie, kes me Holmis töötame, lihvime, parandame, uuendame, arendame ja õlitame suure mehhanismi osi ning tänu sellele kõik toimibki nii nagu peab.“  

Samas tunnetab ta selgelt ka Holmi unikaalsust alati parima toote või teenuse leidmisel. „Holmis otsime kogu aeg midagi uut – püüame leida inimestele või ettevõtetele kasulikku toodet või teenust. Püüame vormida teenuseid ja tooteid nõnda, et need võimaldaksid häid plaane ellu viia, aga tõesti ainult häid plaane – vastutustundlikkus on meile väga oluline.“

Motivatsioon mõnusast töökeskkonnast

Kui juttu tuleb Holmi kontorist, ei jää Iljal kiidusõnadest puudu. "Meil on suurepärane kontor, super asukoht, miljonivaade, viimase peal töövahendid, tervise- ja muud toetused, ühisüritused.“

Veelgi olulisem on Ilja jaoks aga meeskonnavaim ja sünergia ning ühiselt veedetud aeg. „Mulle tõesti väga meeldib Holmis töötada. Sellel on palju põhjuseid. Esimesel kohal on kindlasti meeskond. Töötan turundusosakonnas ja mulle tundub, et just meil toimuvad eriti suurepärased tegevused, ideede väljatöötamised, koosolekud, väljakutsetele lahenduste leidmised. Ja muidugi kõige väärtuslikum on aeg, mil viibime koos. Meil on kolleegidega „hobi“ – külastada võimalikult erinevaid söögikohti kontori läheduses ja maiustada erinevate lõunapakkumistega või leida tuttavas söögikohas menüüst mõni uus ja huvitav roog,“ muljetab Ilja.

Ilja sõnul on ettevõtte kasv tema jaoks ka käivitav jõud. „Olen uhke, et näen, kuidas Holm kasvab. Tundub, et pank areneb orgaaniliselt, pakkudes erinevad tooteid ja teenuseid – vajalikud on nii uued, kui ka need, mis turul juba pikka aega. Samuti meeldib mulle see, et muudame järjepidevalt oma protsesse lihtsamaks ja loogilisemaks. Holmis ei raisata töötajate aega asjatult. Toimib hea ajaplaneerimine, plaanid räägitakse läbi, rollid ja tööülesanded jaotatakse.“

Fotosse püütud mälestused

Visuaalide läbi maailma mõtestamine on Iljale südamelähedane ka vabal ajal. Tema kireks on pildistamine ning videograafia. „Pildile või videosse hetke jäädvustamine on maagiline võimalus elu olulisi hetki endaga kaasa tuua, et nad ei vajuks unustusse. Vaadates jäädvustatut, meenuvad sageli ka tunded ja mõtted, mis sul just sellel kindlal ajahetkel olid,“ räägib Ilja.

Et vaim püsiks värske, on Ilja jaoks oluline ka oma keha eest hoolt kandmine: „Sõidan palju jalgrattaga, mis on minu põhitransport linnas. Ja mitte ainult linnas. Usun, et jalgrattad on tulevik. Inimesed eelistavad aina rohkem tervislikke eluviise ja sinna sobitub jalgrattasõit suurepäraselt. Lapsepõlves tegelesin võistlustantsuga ning tantsuline liikumine on jäänud mulle kehasse siiamaani. Õppisin Tallinna Ülikoolis ja lõpetasin koreograafia eriala. Õpingud ja praktika sellel alal andsid mulle arusaamise, et meie keha on instrument, mille eest tuleb hoolitseda. Tants on minu elus keha ja vaimu teraapia.“ Hetkedel, kui stress kimbutab, paneb Ilja aga igasuguse loometegevuse pausile ning lõõgastub hea raamatu või Netflixiga. „Vahel on vaja ka lihtsalt olla,“ sõnab ta.

Oled finantsteenuse pakkuja Holm Bank AS kodulehel. Enne iga lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ning vajadusel konsulteeri asjatundjaga.
© 2023. Holm Bank AS