Postitatud 08.09.2022

Ideid kulude vähendamiseks sügishooajal

Ideid kulude vähendamiseks sügishooajal

Suve lõppedes ja jahedamate ilmade saabudes peame tahes-tahtmata mõtlema asjadele, mida sügis endaga kaasa toob. Päevad muutuvad järjest lühemaks, valgust on vähem. Ilmad jahenevad ja kütteperiood on peagi käes. See kõik tähendab, et ka elektritarbimine on suurem. Lapsed naasevad kooli, käivad koolist vabal ajal erinevates ringides ning tihti märkame just sügisel, et nad on oma riietest ja jalanõudest välja kasvanud. Mida see kõik tähendab? Raha, raha ja veelkord raha. Paljude kaupade ja teenuste hinnahüppeid vaadates tekib mõistetav küsimus, kuidas selle kõigega hakkama saada. Selles artiklis oleme koostanud mõned soovitused, mis võivad Sulle ja Su perele kasulikud olla.

Uus õppeaasta – suured väljaminekud?

Uus õppeaasta toob paratamatult endaga kaasa rea ​​erinevaid kulusid - alustades riietest, lõpetades koolitarvete ja huvihariduseks vajaliku varustusega. Mida teha, et need kulud kontrolli all hoida? Osta vähem! Enne kui suundud poodi, et varuda kõike, mida lapsed vajavad, vaata hoolikalt üle, millised esemed on eelmisest aastast üle jäänud! Kasutamata vihikud, kirjatarbed või hästi säilinud seljakott ja pliiatsid? Kui neid asju on siiski vaja hankida, siis küsi oma sõpradelt ja sugulastelt - äkki on neil midagi, mida nad ise ei vaja, kuid Sinu perele võiks kasulikud olla? Samas saad pakkuda omalt poolt vastu asju, mida Sinu pere enam ei vaja, kuid mis võivad teisele perele kuluda marjaks.

Võid proovida ka vähekasutatud asju järelturul müüa, sotsiaalvõrgustike ajastu on avanud enneolematud võimalused uute ja vähekasutatud asjade müümiseks näiteks Facebooki kaudu.

Osta targalt!

Ostma minnes pea kinni eelnevalt koostatud nimekirjast! Oluline on teha vahet soovidel ja vajadustel.  Mitte kõik, mida me tahame, pole see, mida tegelikult vajame. Aruta ostude nimekiri läbi koos lastega – nii kaasad lapsed finantsplaneerimise protsessi ja nad omandavad uusi oskusi, mis neile tulevikus kindlasti kasuks tulevad. Nimekirja lukku pannes lepi lastega kokku, et poes enam impulsiivselt midagi ostukorvi ei lisata.

Tänapäevane digiajastu ja kogetud pandeemiapiirangud on andnud tõuke e-kaubanduse arengule, mistõttu on internetist ostmine muutunud mugavamaks kui kunagi varem. Osta veebis, võrdle hindu, leia parimad pakkumised, kasuta sooduskoode!

Energiatõhusus teie kodus

Üha sagedamini arutletakse selle üle, et külmade ilmade saabudes võivad igakuised elektriarved veelgi tõusta. Lisaks nõuab oma osa ka pime ja niiske ilm – elekter kulub, aga ilma elektrita elada ei saa. Kuidas vähendada elektritarbimist majapidamises?

Kasutage ainult säästlikke pirne! Vahetage hõõglambid või halogeenpirnid LED-pirnide vastu! Kuigi LED-pirnid on kallimad, kulutavad nad vähem elektrit ja nende eluiga on pikem, seega tasub see pikas perspektiivis kindlasti ära. Tee või kohvi valmistamisel keeda ainult nii palju vett, kui sul tõesti vaja läheb! Mida väiksem on vee kogus, seda kiiremini see keeb. Sulatage sügavkülmikut regulaarselt! Mida paksem jääkiht sügavkülma koguneb, seda rohkem energiat külmik tarbib. Kodust lahkudes ühenda elektriseadmed pistikupesadest välja! Isegi kui teler on välja lülitatud, tarbib see elektrit. Lõpetuseks uuri, millised elektripaketid on turul saadaval ja vali endale parim pakkumine.

Kui aga õnnestub investeerida päiksepaneelidesse või muuta kodu soojapidavamaks, seda väiksem on energiakulu edaspidi. Pikas perspektiivis tasub end kindlasti ära.

Saagikoristuse eelised

Vanasõna ütleb, et sügisel on seitse söömaaega. See tähendab, et valmivad erinevad saagid ja inimestel peaks toitu küllaga olema. Praegu on sobiv aeg, et täiendada oma talviseid toiduvarusid erinevate hoidistega! Hapukurgid, tomatid omas mahlas, marineeritud kõrvitsad, erinevad kastmed, salatid ja isegi kuivatatud aia- või metsasaadused. Näiteks kuivatatud õunad on mõnus näks talvel, aga neist saab ka vitamiinirohke tee teha. Võimalusi on palju ja erinevaid.

Kui sa pole veel metsas käinud, siis just praegu on õige aeg lubada endale üks kosutav marjul- või seenelkäik. Ühtlasi on see suurepärane võimalus värskes õhus liikuda. Metsas olles hooli loodusest, too igasugune praht endaga kaasa.

Vastutustundlik finantsplaneerimine

Ülaltoodud soovitusi ei tohiks võtta finantsnõuannetena, vaid pigem ideedena, mida proovida. Iga inimese ja pere rahaline olukord on individuaalne, alati tasub lähtuda enda olukorrast ja võimalustest. Kaalu kindlasti ka säästmist! Et raha ei kuluks impulssostudele on heaks lahenduseks tähtajalised hoiused, kus raha on kindlaks ajaks hoiule pandud ning samas ka teenib midagi juurde.

Tuletame meelde, et kõik finantsotsused nõuavad hoolikat kaalumist.

Oled finantsteenuse pakkuja Holm Bank AS kodulehel. Enne iga lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ning vajadusel konsulteeri asjatundjaga.
© 2024. Holm Bank AS