Postitatud 12.05.2022

Holm panga laenuportfell kasvas aastaga 8,2%

Holm panga laenuportfell kasvas aastaga 8,2%

Eesti kapitalil põhineva Holm panga laenuportfell kasvas 2021. aastal 8,2% 62 miljoni euroni, mis on ettevõtte juhatuse esimehe Rauno Klettenbergi sõnul majanduskeskkonna heitlikkust silmas pidades arvestatav tulemus. Panga klientide arv kasvas 680 000ni.

Ettevõtte konsolideeritud koguvarad kasvasid aastaga 14,4% 77,7 miljonilt eurolt 88,9 miljoni euroni ja intressitulude kogumaht 14,7 mln euroni ehk 3,8% võrreldes eelneva aastaga. 2021. aasta lõpetati 1 miljoni euro suuruse koondkasumiga.

„Vaatamata jätkunud koroonapandeemiale võib 2021. aastat pidada Holm grupi jaoks heaks ning finantstulemust ootuspäraseks. Suutsime vähendada mittetöötavate laenude osakaalu ning tagasime laenuportfelli stabiilse kvaliteedi. Väikelaenu portfelli kasv oli seejuures märkimisväärne, kasvades aastaga 50,1% ning moodustades laenuportfellist aasta lõpuks 46%, edestades sellega tugevalt järelmaksu ja krediitkaardi tooteid,“ ütles ettevõtte juhatuse esimees Rauno Klettenberg.

Möödunud aastal laiendas pank ärilaenude väljastamist ka keskmistele ja suurematele ettevõtetele. Ettevõtte juhi Rauno Klettenbergi sõnul ajendas äriklientide segmendis uut sammu astuma suuremateks laenusummadeks vajaliku kapitali olemasolu ning koroonakriisi tulemusel aset leidnud majanduskeskkonna muutused. 2021. aastal ületas ärilaenude müük ootusi ja portfell kasvas ligi kaks korda.

Kuigi aruandeperiood tõi kaasa Rootsi ärisuuna lõpetamise, suudeti grupi finantseesmärke igal tasandil ületada. Konservatiivsem lähenemine eelarvestamisel ning kontroll kulude osas, tagasid lõpptulemusena eelarvest +35% parema finantstulemuse grupi tasandil ning +59% parema tulemuse konsolideerimata tasandil.

„Olime Rootsis digitaalset krediitkaardilahendust käivitades optimistlikud. Analüüsides ca 1,5-aastase ülepiirilise tegevuse äritulemit, krediidiriske ning kohapealse üksuse loomisega kaasnevate lisainvesteeringute vajadust, oli Rootsi ärisuuna  lõpetamine ainuõige otsus,“ tõdes Klettenberg.

Läti tütarettevõte Holm Bank Latvia SIA suutis laenuportfelli kasvatada +84,1% 7,9 miljonilt eurolt 14,6 miljonile eurole, kuigi teenis oma teisel tegevusaastal veel kahjumit. Kasv tuli tänu märkimisväärselt suurenenud väikelaenude väljastamisele. Klettenberg pidas märgiliseks Läti ettevõtte kasvu, mis tema hinnangul näitab äri potentsiaali sealsel turul. „Mõlemal turul, nii Eestis kui Lätis, oleme pidevalt toonud turule ning valmistanud ette uusi tooteid, millega suudame tulevikus pakkuda veelgi laiemat valikut nii eraisikutele kui ka ettevõtetele. Oleme hoidnud oma kliendibaasi ning pidanud oluliseks praeguses ettearvamatus keskkonnas säilitada oma klientide suhtes paindlikkust, mis annab neile võimaluse oma plaane edukalt ellu viia,“ sõnas Klettenberg.

Panga juhi sõnul minnakse 2022. aastasse optimistlikult. Tarbimise prognoositud kasv ning Holmi uued teenused loovad soodsad eeldused laenuportfelli jätkuvaks suurenemiseks meie turgudel.

Holm panga majandustulemustega saab tutvuda siin

Holm Bank AS on Eesti kapitalil põhinev pank, millele on tegevusloa andnud Euroopa Keskpank. Holm pangale kuuluvad kaubamärgid Liisi ja Holm.  Panga teenuste hulka kuuluvad tähtajalised hoiused, füüsilised ja virtuaalsed krediitkaardid, era- ja äriklientide finantseerimine ning järelmaksud. Pank pakub läbi Raisin platvormi tähtajalisi hoiuseid ka Saksamaal ja Austrias ja omab 100%liselt ettevõtet Holm Bank Latvia SIA, mis tegutseb finantsteenuse pakkujana Lätis.

Oled finantsteenuse pakkuja Holm Bank AS kodulehel. Enne iga lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ning vajadusel konsulteeri asjatundjaga.
© 2024. Holm Bank AS