Postitatud 02.06.2022

Aktiivne eluviis igapäevaseks normiks

Aktiivne eluviis igapäevaseks normiks

Kevad on looduses tärkamise ja ärkamise aeg. Inimene osana loodusest kogeb sama – mida pikemaks ja valgemaks lähevad päevad, seda rohkem tuleb energiat ja tegutsemislusti. Ilmad muutuvad soojemaks ning liikumine looduses pakub üha suuremat naudingut. Füüsiline liikumine annab hea toonuse ja tugevdab immuunsüsteemi, lisaks võimaldab olla koos pere ja sõpradega.

Kuidas teha algust? Ikka tasa ja targu. Võib, aga ei pea liituma spordiklubiga või ostma kallist varustust. Pakume mõned ideed, mis võiksid aidata sportimises säästlikult ots lahti teha.

Loodusesse matkama!

Kõndimine on enamusele jõukohane ja sobiv sport, millega oma tervisesportlase karjääri alustada, aga mille juurde võid ka pikemalt jääda. Võid algust teha lühikese distantsiga kodulähedases pargis, minna mere äärde või metsarajale. Mida parema vormi saavutad, seda pikemaid ja põnevamaid matku saad ette võtta. Eestis on palju toredaid matkaradasid, omale sobiva leidmiseks võid kasutada näiteks RMK mobiilirakendust https://www.rmk.ee/organisatsioon/rmk-mobiilirakendus. Seljakott selga, soe tee termosesse ja loodus ootab avastamist! Pea meeles - matkal tekkiv prügi rõõmustab, kui jõuab prügi-koju, st prügikasti!

Trenn ja sääst käsikäes

Juba ammu on ilm sobilik, et võtta panipaigast välja sõber “Jalgratas”! Pühi maha kogunenud tolm, pumpa rehvid täis ja hüppa sadulasse. Ajal, mis kütusehinnad on laes, kaalu võimalust jalgratast kasutada ka igapäevase liikumisvahendina, nii tööle, poodi kui metsaradadel. See aitab säästa, samas toob “kõrvalmõjuna” kaasa suurepärase füüsilise vormi.

Kui Sul endal ratast pole, on osades linnades võimalik kasutada rendirattaid. Kui aga ratas saab olema Su igapäevane liikumisvahend, oleks siiski mõistlik endale sobiv leida. On inimesi, kellel on elu jooksul mitu ratast kogunenud ja nad hea meelega loobuksid mõnest neist sümboolse tasu eest. Tee Facebookis postitus ja uuri, kas keegi soovib soodsalt ratast ära anda. Siiski on ka poodides erinevas hinnaklassis rattaid, mille hulgast endale sobiv valida. Kindlasti ära unusta kiivrit ja rattale tulesid ning helkureid! Häid rattamatkamõtteid võib leida lehelt https://www.puhkaeestis.ee/et/erilised-elamused/aktiivne-puhkus/jalgrattarattamatkad

Tervisejooks

Kui tunned, et soovid enamat kui kõndimine, aga rattasõit ei ole Sinu ala, võibolla sobib tervisejooks? Soovitus on ikka sama – alusta lühematest distantsidest ja venita neid pikemaks alles siis, kui tunned, et selleks tõesti valmis oled. Vali sobiv jooksujalats, et kõval pinnasel liigestele mitte liiga teha. Võibolla tasub isegi investeerida ühte konsultatsiooni spetsialistiga, et kehasäästev ja toetav treeningkava kokku panna. Üldine reegel on universaalne – alusta tasa ja targu, sea oma hetkevormi arvestav realistlik eesmärk ja ole järjekindel.

Ka kodus saab treenida

Pandeemiaaeg tõi meile uue reaalsuse, millest saame pikemas perspektiivis ühtteist õppida. Kui tööd saab teha kodukontoris, siis miks mitte ka trenni? YouTube kanalis on palju erinevaid tasuta treeningprogramme – vali stiil, mis Sulle kõige mõnusam tundub ja alusta juba täna. Ole loominguline ja leia lahendusi, mis ei nõua uusi ostusid ja ei tekita ajaga prügi juurde – vast on Sul olemas mõnus vaip, mille peal võimelda, hantlid saad ise teha täites tühjad veepudelid veega, jne. Sport ei pea olema kallis, kuid tervisesse tasub investeerida. Kui siiski pead ostma spordivahendeid, püüa leida sellised, mis peavad vastu aastaid.

Kas aias töötamine on sport?

Kes kordki oma elus on pidanud maad kaevama või tundide viisi peenraid rohima teavad, et töö aias võib olla füüsiliselt päris korralik väljakutse, kuid samas on ka meditatsiooni eest ja viib mõtted igapäevateemadelt eemale.

Kui Sul pole omal aeda, siis usu – ikka leidub sõpru, kes oleksid ülitänulikud, kui oma abi pakud ja nende aias või maakodus mõne tööjupi enda teha võtad. Sina saad hea füüsilise koormuse, sõber saab abi, aga te mõlemad veedate koos mõnusalt aega ja mälestused jäävad pikemaks ajaks.

Meelekindlus ja otsustavus on kõige alus

Kui palju oled häid alguseid edasi lükanud? Ikka on käsi liikunud shokolaadi või muu maiuse järele, televiisor on üles kaalunud õhtuse metsatiiru? Sageli me enne ei tee kindlameelset otsust elus uus lehekülg pöörata, kui tervis sellest märku annab. Aga tea – just täna on hea päev alustada!

Oled finantsteenuse pakkuja Holm Bank AS kodulehel. Enne iga lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ning vajadusel konsulteeri asjatundjaga.
© 2023. Holm Bank AS