Postitatud 09.06.2022

6 mõnusat suvemõtet

6 mõnusat suvemõtet

Pole saladus, et Eesti suvi võib tulla nii kehva suusailmaga kui kõrvetava päiksepaistega. Olgu ilm milline tahes, ikka me ootame suve ja tahame sellest maksimumi võtta. Kas Sul on suveplaanid juba tehtud? Pakume omalt poolt välja mõned inspireerivad mõtted, et sügisel oleks millele rahuloluga tagasi vaadata.

Proovi midagi täiesti uut

Kui tunned end vees kui “kala”, proovi veespordialasid. Wakeboard on ala julgetele, mis küllaldase harjutamise korral pakub ekstreemspordile omast adrenaliini. Kui see siiski tundub liiga äkilisena, siis ülimõnus on mööda veekogu kruiisimiseks kasutada SUP lauda. “Supitamine” on hea lihaste ja tasakaalu treening, aga sellisel imelisel viisil, et ei märkagi, et trenni teed. Ei tasu unustada päästevesti, et vältida ebameeldivaid ootamatusi veekogudel. Juhul, kui vesi aga üldse ei tõmba, siis ka maismaal on võimalik leida sarnaseid sportimisvahendeid, olgu selleks rula või longboard.

Reisi Eestis

Koroonaaeg andis tõuke reisimiseks meie oma kodumaal. Paljud üllatusid, leides mitmeid kauneid ja põnevaid kohti kodule nii lähedal. Silmailu pakkuvaid kohti on palju ning avastusretki tasub jätkata. Kas oled jõudnud juba külastada Rummu kärjääri? Seal saab nautida suplemist helesinise veega täitunud kunagises paekivikarjääris, teha tuuri vanas vanglas ning veeta põneva suvepäeva. Kui eelistad sportlikku matkamist, võib heaks abimeheks osutuda RMK mobiilirakendus, mille kohta leiad infot https://www.rmk.ee/organisatsioon/rmk-mobiilirakendus. Matkal ööbimiseks võid kaaluda erinevaid puhketalusid, RMK metsamaju või vana head telkimist. Kõik sõltub sellest, kui suuri mugavusi vajad ning millise matkaeelarvega oled arvestanud.

Külasta naabreid

Kui hing ihkab siiski Eestist kaugemale, leiad looduskauneid kohti ka Lätis. Lätlaste meeliskohtadeks võib pidada Cecīļi loodusrada, aga ka Latgale regiooni, kus saab proovida Läti suitsusauna. Majutusvõimalused on Lätis põnevad, näiteks ekstravagantsed glamping’ud (ingl keeles glamour + camping (glamuur + kämping)), majad puude otsas, ujuvmajad, tünnimajad, kelluktelgid ja palju muud. Vali, mis meeldib, ära broneerimisega hiljaks jää ja astu seiklusele vastu! Võid proovida ka praktilist ja säästikku telkimist.

Rege rauta suvel, vankrit talvel

Kui suvi alles saabumas, ei taha keegi meist talvele mõelda, aga – just suvi on hea aeg talveks valmistuda, ühendada meeldiv kasulikuga. Naudi soojasid suveõhtuid, et korjata marju, mida talveks sügavkülmikusse panna või moosiks keeta. Sügise poole lisandub eestlaste rahvusport ehk seenel käimine, eks ikka selleks, et seenemetsades rahu ja vaikust nautida ning talveks metsaande varuda. Sel aastal, mil inflatsioon on taevasse sööstnud, on talveks hoidiste tegemine hea võimalus säästlikumalt läbi ajada. Ära unusta ka loodustee jaoks puhtast loodusest taimi korjata. Raamatupoodides leidub häid raamatuid, mis tutvustavad loodusteede maailma, aga palju infot leiab ka internetist.

Naudi vabaõhu kontserte ja etendusi

Peale tüütut ja väsitavat piiranguteaega on sel suvel toimumas hulgaliselt vabaõhukontserte,
-etendusi, -festivale. Kasutame ära võimalust olla koos sõpradega, saada uusi sõpru ning kogeda meeldivaid kultuurielamusi. Tahaksime soovitada kahte toredat vabaõhu muusikaüritust Haapsalus – Taff:Fest (8.-9. juuli) ja Augustibluus (5.-7. august). Mõlemale tuleb esinejaid nii Eestist kui kaugemalt.

Milline on suve maitse?

Millist maitseelamust ootad Sina suvelt kõige rohkem? Juunis, just jaanipäeva aegu valmivad Eestimaal maasikad. Kas just need on Sinu suvised lemmikud? Või pakuvad maitsenaudingut hoopis esimesed värsked kartulid või kukeseened? Julgustame proovime erinevaid põnevaid retsepte ja ootamatuid kombinatsioone. Kui enamasti öeldakse, et magus pole tervislik, siis värskete marjadega saab valmistada tervislikke ja maitsvaid roogi, mitte ainult magustoiduks, vaid ka hommikusöögiks. Puder, millele on kuhjatud maasikaid, vaarikaid, mustikaid näeb ju välja palju isuäratavam ning on ka maitsvam kui lihtsalt puder.

Loodame, et sel suvel leiad viise ja võimalusi, et end poputada, puhata, täita meel ja keha päikeseenergia ning heade emotsioonidega. Ole koos sõprade ja perega, loo mälestusi, mis kestavad, et hiljem oleks palju head, mida meenutada. Soovime head suve!

Oled finantsteenuse pakkuja Holm Bank AS kodulehel. Enne iga lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ning vajadusel konsulteeri asjatundjaga.
© 2023. Holm Bank AS