Korduma kippuvad küsimused

Väikelaen, Investeerimislaen, Limiidilaen

1. Kes saab Holmist ärilaenu taotleda?
Holmist saavad ärilaenu taotleda Eestis registreeritud ja vähemalt 12 kuud tegutsenud juriidilised isikud, avalik-õiguslikud juriidilised isikud ning füüsilisest isikust ettevõtjad.
2. Milleks saab Holmi ärilaenu kasutada?
Holmi ärilaenu saab kasutada nii ettevõtte majandustegevuse alustamiseks kui ka selle laiendamiseks. Paljud Holmi ärikliendid on kasutanud ärilaenu näiteks hooajakaupade, ettevõtte tegevusega seotud masinate või seadmete soetamiseks.
3. Kuidas saab Holmi ärilaenu taotleda ?
Holmi ärilaenu taotlemiseks:
täida laenutaotlus Holmi kodulehel või
täida laenutaotlus Holmi iseteeninduses või
küsi pakkumist aadressilt [email protected].
4. Millised andmed peab ärilaenu taotlemiseks Holm pangale esitama?
Ärilaenu taotlemiseks tuleb esitada:
• ettevõtte esindaja poolt kinnitatud laenutaotlus;
• ettevõtte finantsaruanded (viimase, lõppenud majandusaasta bilanss ja kasumiaruanne; jooksva majandusaasta viimase täiskvartali bilanss ja kasumiaruanne);
• juriidilise isiku ankeet;
• ettevõtte pangakonto(de) väljavõtted taotluse esitamisele eelneva 6 kuu kohta;
• kui laenu tagatiseks on ettevõtte omaniku või juhatuse liikme käendus, siis käendaja ankeet;
• käendaja pangakonto väljavõte viimase 6 kuu kohta.
Holm võib laenuotsuse tegemiseks küsida täiendavaid dokumente või andmeid, mis võivad osutuda konkreetse projekti finantseerimisel vajalikuks.
5. Miks peab Holmi ärilaenu taotlemisel märkima laenu sihtotstarbe?
Ärilaenu taotlemise üks põhieesmärk on ettevõttele täiendavate väärtuste loomine (näiteks uued masinad, seadmed või kaubavaliku laiendamine vms). Lähtuvalt seadustest tulenevatest kohustustest soovib Holm Bank AS teada, millist täiendavat väärtust loob taotletav ärilaen ettevõttele.
6. Miks ei piisa Holmi ärilaenu taotlemisel täisaasta finantsaruannetest?
Muutuvas majanduskeskkonnas või kiirekasvulise ettevõtte puhul võib ilmneda, et viimase täisaasta finantsaruanded (bilanss ja kasumiaruanne) ei peegelda ettevõtte majandustegevust enam adekvaatselt. Seetõttu on tarvis Holmi ärilaenu taotlemisel esitada ka jooksva majandusaasta viimase täiskvartali finantsaruanded.
7. Milliseid tagatisi Holm aktsepteerib?
Holmi ärilaenu tagatiseks sobivad:
• hüpoteek ettevõttele või ettevõttega lähedalt seotud isikule kuuluvale kinnisasjale;
• ettevõtte juhatuse liikme või omaniku käendus;
• ettevõttega majanduslikult seotud juriidilise isiku garantii;
• KredExi või Eesti Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) käendus.
8. Miks on vaja täita Holmi ärilaenu taotlemisel „juriidilise isiku ankeet“?
Seadusest tulenevalt on pangal kohustus ärilaenu taotlemisel nõuda „Juriidilise isiku ankeedi“ täitmist, kuhu märgitakse peamised andmed ettevõtte ja selle omanike kohta. Lisaks on pangad kohustatud oma tegevuses juhinduma põhimõttest „tunne oma klienti“, et vältida rahapesu ja terrorismi rahastamisega seotud riske, tagamaks majanduskeskkonna usaldusväärsuse ja läbipaistvuse.
9. Kas Holm finantseerib alustavaid ettevõtteid?
Holm finantseerib meelsasti alustavaid ettevõtteid. Alustavatel ettevõtetel puudub majandustegevuse ajalugu, mistõttu Holm hindab nende puhul peamiselt ettevõtte omanikke ja juhtkonna jätkusuutlikkust ning äriplaani tugevust.
10. Kas Holm rahastab ka välisriigi ettevõtteid või nende Eestis asuvaid filiaale?
Holmist saavad ärilaenu taotleda Eestis registreeritud ja tegutsevad juriidilised isikud, avalik-õiguslikud juriidilised isikud ning füüsilisest isikust ettevõtjad (v.a vähem kui 12 kuud tegutsenud FIE-d).
11. Miks vajab Holm andmeid ettevõtte tegeliku kasusaaja kohta?
Pangad peavad koguma tegeliku kasusaaja kohta infot nii rahapesu tõkestamise kui ka maksualase teabevahetuse seadusest tulenevate kohustuste täitmiseks.
12. Miks on vaja täita Holmi ärilaenu taotlemisel „käendaja ankeet“?
Holm juhindub oma tegevuses vastutustundliku laenamise põhimõtetest ja peab andma hinnangu ka käendaja maksevõimele. Käendaja maksevõime peab olema käenduslepingust tulenevate kohustuste täitmiseks piisav. Käendaja maksevõime hindamiseks ja käenduslepingu sõlmimiseks vajab Holm pank käendaja kohta „Käendaja ankeedis“ sisalduvat lisainfot.
13. Miks Holmi huvitab omafinantseeringu päritolu?
Holm on huvitatud omafinantseeringu päritolust, sest omafinantseering näitab ettevõtte kapitali kaasamise võimet. Eelkõige soovib pank teada, kas omafinantseering pärineb ettevõtte omanikelt, on seotud hankijate maksetähtaja pikenemisega (sh ületähtaja võlgnevused) või pärineb muudelt kreeditoridelt.
14. Miks Holm küsib ärilaenu taotlemisel ettevõtte arvelduskonto väljavõtteid?
Tulenevalt seadusandlusest on finantsasutustel kohustus täita hoolsusmeetmeid, mille hulka kuulub ka „Tunne oma klienti“ nõuete täitmine (https://pangaliit.ee/rahapesu-tokestamine). Üheks alusmaterjaliks on kliendi pangakonto väljavõte, mis annab ülevaate kliendi igapäevasest majandustegevusest.
15. Mis juhtub kui ettevõttel tekivad ärilaenu tagasimaksmisel makseraskused?
Ettevõtte majandustegevuses võib tekkida olukordi, kus ettevõtte likviidsus on piiratud, mistõttu tekivad makseraskused. Kõige olulisem makseraskuste tekkimise puhul on Holm panga informeerimine sellest esimesel võimalusel. Ettevõtte võlgade tekkimist ja ettevõtte sattumist Maksehäirete registrisse on võimalik ennetada koostöös pangaga, mille käigus jõutakse kõige optimaalsema, mõlemaid osapooli rahuldava lahenduseni.
16. Mis on käendus? Kes on käendaja?
Käendus on käendaja poolt antud tagatis. Käendaja on isik, kes vastutab laenuvõtja poolt võetud laenu eest. Kui laenuvõtja jätab tagasimaksed tegemata, siis on käendaja kohustatud tekkinud võla ise tasuma. Mitme käendaja puhul vastutavad kõik käendajad ühiselt. Käendajaks saab olla vähemalt 18-aastane Eesti Vabariigi kodanik või Eestis alalist elamisluba omav inimene, kellel peab olema kindel sissetulek ja ei tohi olla võlgnevusi.

Tähtajaline hoius ettevõtetele

1. Kuidas saan avada Holm pangas hoiuse juriidilisele isikule?
Juriidilised isikud hoiuseid iseteeninduses avada ei saa. Hoiuse avamiseks täida meie kodulehel olev ärikliendi hoiuse taotlus ning me võtame sinuga ühendust.
2. Kas Holm panga hoiused on turvalised?
Holmi hoiused on kaitstud riikliku Tagatisfondi hoiuste tagamise osafondiga. Vajadusel hüvitatakse hoiused koos intressiga, kuid mitte rohkem kui 100 000 € suuruses summas ühe hoiustaja kohta. Tutvu hoiustaja teabelehega siin.
3. Miks on vaja täita Holmi ärikliendi hoiuse taotlemisel „juriidilise isiku ankeet“?
Seadusest tulenevalt on pangal kohustus hoiuse taotlemisel nõuda „Juriidilise isiku ankeedi“ täitmist, kuhu märgitakse peamised andmed ettevõtte ja selle omanike kohta. Lisaks on pangad kohustatud oma tegevuses juhinduma põhimõttest „tunne oma klienti“, et vältida rahapesu ja terrorismi rahastamisega seotud riske, tagamaks majanduskeskkonna usaldusväärsuse ja läbipaistvuse.
4. Miks pean esitama andmeid hoiustatava raha päritolu kohta?
Tulenevalt rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestastamise seadusest, on meil pangana kohustus saada kliendist piisav ülevaade ning teada, kas hoiustatav summa on meile kliendi kohta eelnevalt teadaolevale informatsioonile tavapärane või pigem mitte. Raha päritolu kohta küsides võime paluda kliendil esitada lisaandmeid ja dokumente raha päritolus veendumiseks.
5. Kuidas toimub ettevõtte esindaja isikusamasuse tuvastamine?
Täitmaks meile kui, pangale seatud hoolsuskohustust, palume Sul tuvastada end video teel Veriff OÜ keskkonnas. Tuvastamiseks on vajalik internetiühendusega seade, millel on töötav kaamera. Pane valmis enda isikut tõendav dokument ning järgi ekraanil samm-sammult esitatud juhiseid. Personaalse lingi isikusamasuse tuvastamiseks saadame Sulle e-posti aadressile.
6. Kas tähtajalise hoiuse lepingut saab ennetähtaegselt lõpetada?
Hoiuse ennetähtaegseks lõpetamiseks palun saada meile vastavasisuline avaldus iseteeninduses või e-kirjaga aadressil [email protected]. Seejärel teeme vastava otsuse 14 päeva jooksul alates avalduse saamisest. Juhime Sinu tähelepanu sellele, et lepingu ennetähtaegsel lõpetamisel kaotad hoiuperioodi jooksul juba teenitud intressid ning vastavalt tähtajalise hoiuse lepingu üldtingimustele on meil õigus pidada hoiusesummast kinni ennetähtaegse väljamakse tasu, milleks on 2% hoiusummast.

Liising

1. Kes saab Holmist liisingut taotleda?
Holmist saavad liisingut taotleda Eestis registreeritud ja tegutsevad juriidilised isikud, avalik-õiguslikud juriidilised isikud ning füüsilisest isikust ettevõtjad (v.a vähem kui 12 kuud tegutsenud FIE-d).
2. Milleks saab Holmi liisingut kasutada?
Holm liisingut saab kasutada ettevõtte majandustegevuse kasvatamiseks ja laiendamiseks. Paljud Holmi ärikliendid on kasutanud liisingut näiteks hooajakaupade, ettevõtte tegevusega seotud masinate või seadmete soetamiseks.
3. Kuidas saab Holmi liisingut taotleda?
Holmi liisingu taotlemiseks ja lepingu sõlmimiseks pöördu meie koostööpartnerite poole: NORD Varaliising OÜ, RK Varaliising OÜ, Fairown Finance OÜ.
4. Millised andmed peab liisingu taotlemiseks Holm pangale esitama?
Liisingu taotlemiseks tuleb esitada ettevõtte esindaja poolt kinnitatud liisingutaotlus, ettevõtte finantsaruanded (viimase lõppenud majandusaasta bilanss ja kasumiaruanne, jooksva majandusaasta viimase täiskvartali bilanss ja kasumiaruanne) ning „Juriidilise isiku ankeet“. Ettevõtte majandustegevuse täieliku ülevaate saamiseks esita ka ettevõtte pangakonto(de) väljavõtted taotluse esitamisele eelneva 6 kuu kohta.
Kui liisingu tagatiseks on ettevõtte omaniku või juhatuse liikme käendus, siis peab käendaja allkirjastama lisaks „Käendaja ankeedi“ ning lisama selle juurde käendaja pangakonto väljavõtte viimase 6 kuu kohta. Holm võib liisinguotsuse tegemiseks küsida täiendavaid dokumente või andmeid, mis võivad osutuda konkreetse projekti finantseerimisel vajalikuks.
5. Miks peab Holmi liisingu taotlemisel märkima liisingu sihtotstarbe?
Liisingu taotlemise üks põhieesmärk on kauba/tootevaliku laiendamine (näiteks uued masinad, seadmed või kaubavaliku laiendamine vms). Lähtuvalt seadustest tulenevatest kohustustest soovib Holm teada, millist täiendavat väärtust loob taotletav liising ettevõttele.
6. Miks ei piisa Holmi liisingu taotlemisel täisaasta finantsaruannetest?
Muutuvas majanduskeskkonnas või kiirekasvulise ettevõtte puhul võib ilmneda, et viimase täisaasta finantsaruanded (bilanss ja kasumiaruanne) ei peegelda ettevõtte majandustegevust enam adekvaatselt. Seetõttu on tarvis Holmi liisingu taotlemisel esitada ka jooksva majandusaasta viimase täiskvartali finantsaruanded.
7. Milliseid tagatisi Holm aktsepteerib?
Holmi liisingu poolt teostavata tehingu põhitagatiseks on renditav vara. Enne kui soovid vara rendile võtta, tuleb vara hinnata Holmi poolt aktsepteeritava hindaja juures. Täiendavalt põhitagatisele on võimalik seada tagatiseks ettevõte või juhatuse liikme või omaniku käendus, ettevõttega majanduslikult seotud juriidilise isiku garantii, hüpoteek ettevõtte või ettevõttega lähedalt seotud isikule kuuluvale kinnisvarale.
8. Miks on vaja täita Holmi liisingu taotlemisel „Juriidilise isiku ankeet“?
Seadusest tulenevalt on pangal kohustus liisingu taotlemisel nõuda „Juriidilise isiku ankeedi“ täitmist, kuhu märgitakse peamised andmed ettevõtte ja selle omanike kohta. Lisaks on pangad kohustatud oma tegevuses juhinduma põhimõttest „tunne oma klienti“, et vältida rahapesu ja terrorismi rahastamisega seotud riske, tagamaks majanduskeskkonna usaldusväärsuse ja läbipaistvuse.
9. Kas Holm finantseerib alustavaid ettevõtteid?
Holm finantseerib meelsasti alustavaid ettevõtteid. Kuna alustavatel ettevõtetel puudub majandustegevuse ajalugu, hindab Holm nende puhul peamiselt ettevõtte omanikke ja juhtkonna jätkusuutlikkust ning äriplaani tugevust.
10. Kas Holm rahastab ka välisriigi ettevõtteid või nende eestis asuvaid filiaale?
Holmist saavad liisingut taotleda Eestis registreeritud ja tegutsevad juriidilised isikud, avalik-õiguslikud juriidilised isikud ning füüsilisest isikust ettevõtjad (v.a vähem kui 12 kuud tegutsenud FIE-d).
11. Miks vajab Holm andmeid ettevõtte tegeliku kasusaaja kohta?
Pangad peavad koguma tegeliku kasusaaja kohta infot nii rahapesu tõkestamise kui ka maksualase teabevahetuse seadusest tulenevate kohustuste täitmiseks.
12. Miks on vaja täita Holmi liisingu taotlemisel „Käendaja ankeet“?
Holm juhindub oma tegevuses vastutustundliku laenamise põhimõtetest ja peab andma hinnangu ka käendaja maksevõimele. Käendaja maksevõime peab olema käenduslepingust tulenevate kohustuste täitmiseks piisav. Käendaja maksevõime hindamiseks ja käenduslepingu sõlmimiseks vajab Holm pank käendaja kohta „Käendaja ankeedis“ sisalduvat lisainfot.
13. Miks Holmi huvitab omafinantseeringu päritolu?
Holm on huvitatud omafinantseeringu päritolust, sest omafinantseering näitab ettevõtte kapitali kaasamise võimet. Eelkõige soovib pank teada, kas omafinantseering pärineb ettevõtte omanikelt, on seotud hankijate maksetähtaja pikenemisega (sh ületähtaja võlgnevused) või pärineb muudelt kreeditoridelt.
14. Miks Holm küsib liisingu taotlemisel ettevõtte arvelduskonto väljavõtteid?
Tulenevalt seadusandlusest on finantsasutustel kohustus täita hoolsusmeetmeid, mille hulka kuulub ka „Tunne oma klienti“ nõuete täitmine (https://pangaliit.ee/rahapesu-tokestamine). Üheks alusmaterjaliks on kliendi pangakonto väljavõte, mis annab ülevaate kliendi igapäevasest majandustegevusest.
15. Mis juhtub kui ettevõttel tekivad liisingu tagasimaksmisel makseraskused?
Ettevõtte majandustegevuses võib tekkida olukordi, kus ettevõtte likviidsus on piiratud, mistõttu tekivad makseraskused. Kõige olulisem makseraskuste tekkimise puhul on Holm panga informeerimine sellest esimesel võimalusel. Ettevõtte võlgade tekkimist ja ettevõtte sattumist Maksehäirete registrisse on võimalik ennetada koostöös pangaga, mille käigus jõutakse kõige optimaalsema mõlemaid osapooli rahuldava lahenduseni.
Oled finantsteenuse pakkuja Holm Bank AS kodulehel. Enne iga lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ning vajadusel konsulteeri asjatundjaga.
© 2025. Holm Bank AS