Postitatud 22.12.2022

Holm panga hoiuste maht ületas 100 miljoni euro piiri

Holm panga hoiuste maht ületas 100 miljoni euro piiri

Peagi nelja aastaseks saava Eesti kapitalil põhineva Holm panga hoiuste maht ületas 100 miljoni euro piiri. Panga juhi Kaspar Kalveti sõnul jätkab ettevõte atraktiivsete hoiuseintresside pakkumist, et julgustada ennekõike koduturu kliente paigutama oma säästusid Holmi.

Tema sõnul on hoiuste mahu kasvu hoogustanud inimeste soov kaitsta oma sääste kõrge inflatsiooni eest, teisalt aga ka turu keskmisest oluliselt parem intressipakkumine.

„Oleme hoiuste kaasamisel pannud sisse kiirema käigu, sest ühelt poolt on meie klientide nõudlus laenude järele viimaste kuude jooksul märkimisväärselt kasvanud, teiselt poolt on atraktiivsemad hoiuseintressid kliente kõnetanud. Aasta algusega võrreldes on Holmi väljastatud laenude ja hoiuste kogumaht kasvanud üle 50%. Kasvu allikaks on nii ammuste lojaalsete klientide aktiivsus kui ka Holmi teenuseid ja pakkumisi märganud uued erakliendid, soliidset kasvu on näidanud ka ärilaenu suund,“ selgitas Kalvet kasvanud rahanõudluse tagamaid.

Tema sõnul on väga positiivselt vastu võetud ka mitmed Holmi uued laenutooted. „Aasta algul käivitunud hüpoteeklaen ning augustis turule jõudnud kodulaen on mõlemad mõjutanud oluliselt meie laenuportfelli suurust,“ rääkis ta.

Ligi 70% hoiustest on Holm kaasanud välismaalt – 65% Saksamaalt ning 5% Austria hoiustajatelt. „Asjaolu, et selliste konservatiivsete turgude kogenud hoiustajad meie pakkumisega nii aktiivselt kaasa tulevad, on märk kõrgest usaldusest. Samas on meie eesmärk olla ennekõike koduturu klientide eelistatud hoiusepartner, mistõttu oleme ajalooliselt pakkunud koduklientidele Eesti turu üht parimat intressi ja teeme seda ka täna. Kodumaiste hoiustajate vara moodustab täna 30% meie portfellist ning pingutame kõvasti, et seda osakaalu kasvatada,“ rääkis Kalvet.

Holmi juhi kinnitusel ei piisa selle eesmärgi täitmiseks vaid soodsa intressimarginaali pakkumisest – Eesti klientide hoiustamisharjumuste muutmiseks tuleb teha pidevat selgitustööd.

„Saksamaa kliendid otsivad pidevalt võimalusi, kuidas oma väiksemadki säästud kasvama panna, ja märkimisväärne hulk neist on tänaseks leidnud üles just Holm panga. Paljudele eestimaalastele on aga veel omane usk, et kõige kindlam koht raha hoidmiseks on pangakonto, isegi kui sellelt makstav intress on pea olematu. Julgustame kõiki säästjaid tutvuma kõigi turul pakutavate võimalustega, et kaitsta oma raha inflatsiooni eest. Intressimäärad on viimasel ajal palju tõusnud ja just väikepangad pakuvad sageli vägagi head hoiuseintressi. Erinevalt hoiu-laenuühistutest on klientide säästud seal kuni 100 000 euro ulatuses Tagatisfondi poolt garanteeritud,“ sõnas Kaspar Kalvet.

Holm Bank AS on Eesti kapitalil põhinev pank, millele on tegevusloa andnud Euroopa Keskpank. Holm pangale kuuluvad kaubamärgid Liisi ja Holm. Panga teenuste hulka kuuluvad tähtajalised hoiused, füüsilised ja virtuaalsed krediitkaardid, era- ja äriklientide finantseerimine ning järelmaksud. Pank pakub läbi Raisin platvormi tähtajalisi hoiuseid ka Saksamaal ja Austrias ning omab ettevõtet Holm Bank Latvia SIA, mis tegutseb finantsteenuse pakkujana Lätis.

Oled finantsteenuse pakkuja Holm Bank AS kodulehel. Enne iga lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ning vajadusel konsulteeri asjatundjaga.
© 2024. Holm Bank AS