Postitatud 15.12.2022

Heade plaanidega jõuluaega

Heade plaanidega jõuluaega

Jõuluaeg on lähenemas – ootame ilusat valget lumevaipa, rahu ja mõtisklusi, koos olemist, veidi puhkamist... Kuid igal aastal tekitab jõulude lähenemine ka müstilise stressi – kas, mida ja kellele kinkida, mida lauale panna. Et pühadeootus oleks pingevabam, oleme koondanud siia mõned ideed, kuidas läbida jõuluaeg ilma liigse stressita. Lõppude lõpuks, mis siis ikkagi on oluline? Võibolla polegi see niivõrd kink kui võimalus olla koos ja toetada üksteist ning neid, kes seda kõige enam vajavad...

Kingipalavik – kas seda annab vältida?

Juba detsember, advent, kaugel see jõululaupäevgi on... Kuidas küll hakkama saada kõigega, mis jõuludega vaat-et kohustuslikuna kaasas käib?! Advendipärg uksele, aknale suss päkapikkude jaoks, kingitused pereliikmetele, jõulupuu... Kogu sellesse pühade-eelsesse saginasse võib end lausa ära kaotada. Kas seda kõike on siiski võimalik teha ilma stressita ja eelarvesõbralikult?

Mõned mõtted...

Kõigepealt ütle endale “Stop!” Võta aega maha ja mõtle läbi, mille üle Sinu pereliige tõesti rõõmustaks. Kas see on mõni järjekordne uus asi, või hoopis ühiselt veedetud aeg? Polegi ammu koos kinos käinud? Kingisoovitus – kingi kino kinkekaart. Ehk hindaks Sinu koolieelik nutitelefoni asemel hoopis kelku ja võimalust seda koos Sinuga kasutada? Kingisoovitus – kingi kelk ja otsi kodulähedane küngas, kus oma koolieelikuga mitu korda nädalas aega veeta. Kas Su teismeline tõesti vajab kõige uuemat nutikella, või üllatab Sind sellega, et hoopis rohkem tahaks Sinuga koos osaleda mõnel hobikursusel? Kingisoovitus – selgita välja, milline tegevus Su teismelisele meeldiks ja leia sobiv kursus, millel saate mõlemad koos osaleda. Või siis see kõige raskem – kas elukaaslasele kinkida järjekordne lõhnaõli või after shave? Miks mitte hoopis tervisekontrolli pakett, mida paljud kliinikud ja laborid pakuvad...

Kõige tähtsam on koos olla

Kas on võimalik, et kingitustele üldse raha ei kuluta? Kindlasti on. Aga see vajab eelnevat kokkulepet ja üksteisega arutamist, et hilisemalt pettumust vältida. Koguge pere kokku ja rääkige ettepanekust, et teeksite sel aastal kingituste ostmise asemel midagi hoopis teistsugust! Näiteks – talvine piknik metsas. Pange seljakotti lisaks võileibade ja teetermose ka sööki metsloomade jaoks. Uurige internetist, mida metsloomadele tohib viia – enamasti sobivad neile õunad ja porgandid.

Võite ka kokku leppida, et teete sel aastal üksteisele poest ostetud kingituste asemel isetehtud kingitusi. See võib olla käsitsi joonistatud jõulukaart või iga pereliikme eelistusi arvestav spetsiaalne Spotify playlist, mida pühadeõhtul ja kaua pärast seda nautida. Võib-olla tunneks pere rõõmu armastusega kootud sokkidest? Või koos pühadepiruka küpsetamisest? Võimalusi on palju, tuleb vaid fantaasial lennata lasta. Minge näiteks kogu perega loomade varjupaika, võtke neile kaasa söögipoolist. Varjupaigad hindavad reeglina mitte ainult annetusi, vaid ka neile pühendatud aega - aidake ära koristada lumega kaetud koertemajad või viige mõni hüljatud koer jalutama! Võibolla avastate, et varjupaik polegi nii kaugel ja saate hakata regulaarselt mõne koeraga jalutamas käima. Või leiategi omale sealt truu sõbra, kellele kodu pakkuda.

Andke neile, kes seda kõige rohkem vajavad

Väldime pühadehullust ja hoiame kokku raha impulssostude ja selliste kinkide pealt, mida keegi tegelikult ei vaja. Uskuge, on õilsamaid eesmärke, millele raha kulutada. Ulatame abikäe neile, kes seda tõesti vajavad. Holm pank suunab sel aastal kingituste raha heategevusse. Toetame heategevusorganisatsiooni Minu unistuste päev, et aidata ellu viia raskelt ja krooniliselt haigete laste unistusi. Holm on heade plaanide pank – seda ütleb meie tunnuslause. Selle egiidi järgi toimetame iga päev, kuid eriti südant soojendav on täita see ilus lubadus ilusate heategudega. Selle algatusega on kaasa tulnud ka Holmi töötajad, kes omaalgatuslikult on otsustanud korraldada heategevusliku laada, mille tulu annetame samuti heategevuseks. Kutsume üles kõiki järgima seda eeskuju – igaüks meist võiks oma võimaluste piires annetada vajajatele. See ei pruugigi olla raha, sama oluline on hea tegu – anneta oma aega.

Kingime aega ja tähelepanu

Oleme toeks neile, kes seda tõesti vajavad. Kingime aega ja tähelepanu – hea sõna võib olla just see toetus, mida meie sõber vajab.

Holm pank soovib oma klientidele, sõpradele ja äripartneritele tõeliselt maagilisi, rahulikke ja helgeid jõule!

Oled finantsteenuse pakkuja Holm Bank AS kodulehel. Enne iga lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ning vajadusel konsulteeri asjatundjaga.
© 2024. Holm Bank AS