#holmipere

Kuidas hoida end ja aidata teisi?

17.12.2021

November tõi Holmi perre palju tervisetarkust – just sellist, mida omandada siseruumides, kaasa võtta aga kõikjale.  Alustasime esmaabikursusega Haapsalu ja Tallinna kontorites, kuhu kutsusime praktilist koolitust läbi viima erakorralise meditsiini tervishoiutöötaja Merike Mets. Teemaks – kuidas hoida ennast ja aidata kaaslast. Kui keegi nüüd arvab, et selline koolitus on küll kasulik, aga tõenäoliselt igavavõitu, siis teises punktis eksib ta tugevalt. Kõik sõltub koolitajast. Merike jagas meile tarkust nii läbi reaalsete juhtumite näitliku läbimängimise kui ka karastava huumoriprisma. Tänu sellele jäi mõnigi keeruline, kuid samas oluline nüanss paremini meelde. Nüüd teavad holmlased, kuidas luumurdu käepäraste vahenditega paigale fikseerida, kuidas ja millal aidata sõpra Heimlichi võttega (ning sealjuures mitte pikali kukkuda). Teame, et puhas vesi on esmane haavapuhastaja ja desinfitseeriva vahendiga ei peaks lahtist haava paaniliselt puhastama. Saime teada, mida teha, kui kaaslane ootamatult kokku kukub ja palju muud elu ootamatuteks situatsioonideks vajalikku. Sai ka selgeks, et ootame koolitajat kindlasti tagasi, et õpitut kinnistada ning veelgi juurde õppida.  

Esmaabikoolitus ei jäänud novembris ainsaks tervisetarkuse allikaks. Iga kontoritöötaja tähtsaimaks tööriistaks on tema silmad. Kui sageli hoolitsed Sina selle tähtsa vara eest? Enamus meist peab kahjuks tõdema, et silmade heaolule ei mõelda just sageli. Kui nägemine halveneb, siis teame küll minna prille sobitama, aga et silmade heaolu hõlmab veel palju muudki,  jääb sageli tähelepanuta. Info, teadmiste ja spetsiaalse aparaadiga tuli holmlastele appi Pere Optika. Selle Eestis tuntud optika ettevõtte silmaarst jagas tarkusi, mida arvutiga töötaja peaks silmade teemal teadma ning tähele panema. Üks arvutitööga sageli kaasnev mure on silmade kuivus.  Silmade seisukorda spetsiaalse aparaadiga kontrollides sai iga soovija teada oma silmade seisundi ning kaasa juhised, kuidas edasi toimida. Kui nüüd keegi tunneb, et soovib oma silmi kontrollida, siis julgeme oma äsjasele kogemusele toetudes soovitada Pere Optika silmaarste – kuiva silma probleemidele on spetsialiseerunud nende kaks esinduskauplust, üks Tallinnas Tartu mnt 18 ja teine Tartus Riia 2.  

Kuid kas kõledad sügisilmad peletasid holmlased õueharrastustelt tuppa? Kindlasti mitte. Võtsime väikse Holmi seltskonnaga ette lausa inspiratsioonimatka, mis turundustiimil juba mitu aastat traditsiooniks on. Suundusime Lääne-Eesti vahvale Liivase ranna-Peraküla matkarajale. Ilm oli imeline ja toredale seltskonnale lisas särtsu Labradori retriiver Dora. Teekond konti ei murdnud, matkarada kulges väikeste veesilmade läheduses, piki metsasihti ja kohati ka mööda liivaluiteid mererannal. Vahepalaks sõime maitsvaid võileibu ja jõime kosutuseks kuuma teed. Pärastlõunane matkkolleegidega värskes õhus liitis meid veelgi lähedasemaks ja andis õige pere tunde.  

Oled finantsteenuse pakkuja Holm Bank AS kodulehel. Enne iga lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ning vajadusel konsulteeri asjatundjaga.
© 2022. Holm Bank AS